Sprawny z golfem - sport bez granic wieku

Nawet, jeśli golf musi zwalczać przekonania, że jest sportem spacerowym na trawce , przybiera liczba jego zwolenników stale. Gołf jest sportem , który podnosi mentalne i fizyczne koncentracje oraz wydajność , nie obciąża i jednocześnie daje uczucie zadowolenia i sukcesu.

Obojętnie czy młody czy starszy , sportowiec czy bez treningu - golf nadaje sią prawie dla każdego. Każdy klub golfowy proponuje programy treningowe dla dzieci , ponieważ sportowcy golfowi odnoszący sukcesy, są przeważnie bardzo młodzi. Ale także wiele osób starszych można spotkać na placu golfowym. Oni cieszą sią ruchem, towarzystwem i sportową konkurencją.

W zakresie sportowym nie wolno lekceważyć golfa. Na każdą grę chodzi się do 10 kilometrów i to pod górkę i z górki . Idziesz dość szybko , możemy mówić o treningu wytrzymałościowym , wspierającym metabolizm , krążenie , obniżającym ciśnienie i wzmacniającym oddech. Dalej zostaje redukowana waga , utrzymana równowaga , wzmocnione mięśnie w zakreise ud i ramion . Ponadto ma golf pozytywny wpływ na sylwetką . To jest decydujące w kierowaniu pilki do prawidłowej dziury.

Technika, taktyka, wytrzymałość i psychika są najważniejszymi czynnikami dla uprwiania zdrowego golfa. Eksperci golfa wspierają fizyczne i psychiczne działanie tego sportu.

  • Spalanie tłuszczu: rundka z 18-dołkami trwa około 4 godziny . W tym czasie spala organizm 1200 kalorii. Stałe, ale niskie obciążenie jest idealne dla serca i krążenia. Dlatego jest to sport dla osób z nadciśnieniem.
  • Trening mięśni : W prawidłowo przeprowadzonym wykopie piłki napina on około 124 mięśnie z całości 434. To jest trening dla całego ciała.
  • Koncentracja: każdy wykop i każda rundka są treningiem dla psychiki , ponieważ mentalna siła jest bardzo ważna w tym sporcie. Pobudliwość i nerwowość pomagają rzadko do wbicia piłki do dołka.
  • Redukowanie stresu: ruch i relaks w naturze są bardzo dobre dla mózgu i pomagają redukować stres . Nasz codzienny tryb życia nadwyręża system nerwowy. Podczas golfa podnosi się wydajnośś mózgu.

Ale również ma golf ryzyko zdrowotne:

  • Niewłaściwa technika: "łokieć golfisty" lub "ramię golfisty" jest częstym schorzeniem, które powstaje w wyniku nieprawidłowej mechaniki chwiania. Zawsze jest ważne z małą siłą i większą techniką wysyłać piłki. Nawet jeśli częściej uderzasz w ziemię , może dojść do obciążenia stawu łokciowego . Bat i nadgarstek zostają zahamowane z 170 kmh na 0 km / h.
  • Za bardzo motywowany trening: : jeśli trenujesz zbyt często i intensywnie mussz przewidywać problemy w obszarze pleców , dłoni i nadgarstka. Zbyt wiele ambicji może powodować choroby!

Temu można przeciwdziałać poprzez 5 - 10 minut długi trening rozgrzewający . Jeśli dodatkowo trenujesz mięśnie brzucha i pleców , będziesz się zdrowo czuć podczas golfowania. Technika chwiania musi być regularie poprawiana poprzez trenera lub doświadczonego współpartnera.

Jeśli jeszcze nie uprawiasz golfa i chcesz wypróbować ten niesamowity sport, nie martw się o wyposażenie. Na początek wystarczają trampki z odpowiednim profilem i wygodna odzież. Prawie każdy klub golfowy proponuje kursy poznawcze . Podczas pierwszych godzin na Driving Range zostają dokładnie podane reguły gry . Dopiero po dokładnym zapoznaniu się z podstawami i powtórkami pierwszych strzałów, możesz zacząć myśleć o sprzęcie . Najlepiej poradź się u Twojego instruktora.