Trendy fitness na 2016 rok!

Trendy fitness na 2016 rok!

Prognozy są zawsze trudne. Niemniej jednak ich próby są ciągle chętnie podejmowane w szczególności na początku roku.

Już dziesiąty rok z rzędu na zlecenie American College for Sports Medicine został wykonany raport wśród ekspertów podsumowujący badania trendów na świecie. Zostało ustalonych możliwych 40 trendów, które musiały zostać przegłosowane. Trendy te zostały wysłane do 26.933 ekspertów, pracowników akademickich oraz dziennikarzy z dziedziny zdrowia i sportu, których zadaniem była ocena pojedynczych trendów w skali od 1-10.

Ponieważ przemysł fitness ciągle się rozwija, czytanie z tzw. kryształowej kuli jest w tej sytuacji dosyć trudne. Czy utrzymanie trendów z poprzednich lat się utrzyma lub wejdą całkowicie nowe?

Spójrzmy na rezultaty:

1. Poręczne technologie

Ponieważ te technologie, do których należą zegarki, pulsometry, nie są zbyt stare, rozwijają się dynamicznie na rynku. Ten trend będzie się w ciągu najbliższych lat umacniać ,przy czym będą pojawiać się coraz nowsze kategorie produktów, jak interaktywne okulary, czy inteligentne tkaniny

2. Trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała

Ten trend stał się w ostatnich czasach ponownie popularny. To są ćwiczenia fitness, które przeprowadza się przy użyciu własnego ciężaru ciała. Klasykiem są tutaj np. pompki. Dzisiaj ten rodzaj treningu jest oferowany przez coraz większą liczbę siłowni. Nie ma nic w tym dziwnego, trening ten nie wymaga prawie żadnego sprzętu, a daje niesamowite rezultaty.

3. Trening interwałowy

Przy tym rodzaju ćwiczeń chodzi o krótką, intensywną jednostkę obciążenia, która jest zamieniana stale z krótką fazą regeneracji. Trening HIIT traw zazwyczaj tylko 30 minut, dlatego jest coraz bardziej popularna u osób, które nie mają zbyt dużo czasu.

4. Trening siłowy

Klasyk, który jest dalej bardzo popularny, ponieważ jest on integralną częścią każdego dobrego programu treningowego.

5. Profesjonalny trening fitness

Różne programy szkoleniowe dla profesjonalnych trenerów i ekspertów fitness są aktualnie rozwijane na rynku. Jest mniej miejsc, niż osób zainteresowanych. Od lat sektor wzrostu szkolenia, gdzie coraz większą rolę odgrywają certyfikaty, ponieważ zapewniają przewagę konkurencyjną. Jednocześnie klienci mają z tego korzyści, jeśli mają dużą możliwość ofert do wyboru.

6. Trening profesjonalny

Ponieważ coraz więcej jest osób wykształconych w tej branży, zwiększają się również możliwości profesjonalnego treningu we wszystkich dziedzinach zdrowia i przemysłu fitness.

7. Trening funkcjonalny

Ten rodzaj treningu odtwarza ruchy, które normalny człowiek wykonuje często każdego dnia. W ten sposób, mięśnie, których

człowiek często używa są celowo wzmacniane. Trening wysiłkowy ma za zadanie poprawić równowagę, koordynację, jak również siłę i wytrzymałość.

8. Trening fitness dla seniorów

Ludzie stają się coraz starsi i chcą się czuć bardziej aktywnie. Dlatego ważną rolę odgrywa rozwój programu fitness dla osób starszych.

9. Sport & odchudzanie

Tutaj mamy do czynienia z połączeniem treningu fitness i programem, który działa celowo na utratę wagi przez redukcję kalorii. Przy ciągłym wzroście osób z nadwagą w krajach rozwiniętych, nic w tym dziwnego, że kategoria ta należy do 10 najlepszych. Połączenie lekkiego treningu i diety jest skuteczną metodą, aby stracić zbędne kilogramy. Ponadto te dwie rzeczy bardzo dobrze się uzupełniają.

10. Yoga

Do tej kategorii zaliczamy wszystkie rodzaje yogi, Power Yoga, Bikram, Yogalates itd. Yoga ze względu na jej różnorodne formy, odnajdują się ciągle na nowo, co sprawia, że jest to atrakcyjna forma wzmocnienia fizycznego.