Wielki Post - co o tym myśli nasz organizm!

Chrześcijański Wielki Post, który rozpoczyna się co roku w Środę Popielcową,  i kończy się w Wielką Sobotę, jest używany przez wielu do detoksykacji, ale również w celu zmniejszenia "obwódu ciała". Ale co się dzieje w organizkiedy dostarczamy zupełnie inne pożywienie  , aniżeli to znane?...

Chrześciański Wielki Post  trwa 40 dni  ( niedziele nie są liczone) i orientuje się na księżycu. Niedziela Wielkanocna  jest zawsze niedzielą , który przypada na  pełnię  po początku wiosny . Od tego dnia liczymy 40 dni  tygodnia  - i już  znaleźliśmy  Środę  Popielcową.

Optymalnie  orientuje się każdy dla własnego  postu na księżycu i zaczyna z kuracją pierwszego dnia po pełni . Uwalnianie szlaki , detoksykacja  i odwodnienie jest w fazach księżyca najlepsze. I .. to jest o wiele łatwiejsze, aby zaczynać  , dalej idzie  szybko i bez przeszkód.

Psychiczne przestawienie  rozpoczyna się  już przed prawdziwym postem, tzn. dokładnie w momencie podjęcia decyzji o  poście , co oznacza ograniczenie spożywania pokarmów  przez dłuższy czas. Cały organizm musi zrezygnować ze wzmożonej aktywności. Od momentu prawdziwego postu  przestawia się nasz organizm:

Co  zauważasz od razu :  że serce i krążenie są odciążone , ponieważ dochodzi do wzrostu wydalania wody i soli  ( to widać na pierwszych szybko gubionych kilogramach) . W tym czasie może dojść do częstych bóli głowy, migreny, pobudliwości nerwowej, zmęczenia, niezadowolenia i mdłości , jak i wyrazistych snów  oraz zaburzeń snu. Nawet wzrok może się pogorszyć na parę godzin lub dni  ( nie potrzebujesz nowych okularów w okresie postu)!
Również równowaga psychiczna jest zachwiana  : osoba   jest spokojniejsza i zdystansowana  w ciągu rutyny codziennej.

Od czwartego dnia  jest spalanie białka coraz oszczędniejsze , ale spalanie  kwasów tłuszczowych, gliceryny i ketonu - powstających podczas spalania tłuszczu - się zwiększa. Również podnosi się stężenie mocznika i kwasu moczowego we krwi , dlatego konieczne jest picie bardzo dużych ilości wody lub herbaty ziołowej z dodatkiem proszków zasadaowych , dla zwalczania nadmiaru kwasu  i dostarczenia substancji alkalicznych do organizmu.
Uczucie głodu zanika niebawem.

Bez względu na to, jaką formę postu wybrałeś (uwaga, to jest  post , a nie dieta  natychmiastowa) - od  drugiego tygodnia są możliwe sytuacje kryzysowe  jak np. hipoglikemia po nadmiernym wysiłku fizycznym, wypryski , niskie ciśnienie , uczucie wyczrepania , zimna i zaburzenia snu  oraz bardzo silne bicie serca.  Również bóle krzyża należą do objawów - dochodzi do zmiany brzucha  i do tego musi się krzyż dopasować.
Ponadto, czujesz się naładowany energią  i jesteś pełen zapału , albo jesteś agresywny  i masz  nastroje - obydwa mogą być następstwem zaburzenia gospodarki hormonalnej , ponieważ  dochodzi do podniesienia koncentracji  adrenaliny i serotoniny we krwi. Kto może, powinien do tego dopuścić  i to zaakceptować , aby nie podnosić dalej poziomu stresu.

W trzecim tygodniu Wielkiego Postu,  zaczyna zużywać organizm jego rezerwy o wiele ekonomiczniej  i wewnętrzne odżywianie przebiega bezproblemowo. Białko ciała  jest chronione , wątroba odciążona i głównie spalany jest tłuszcz. Również dochodzi do odciążenia stawów. Jelita są całkowicie  opróżnione  i " oczyszczone"  i  się znormalizowały.

Osoba poszcząca czuje się wspaniale , nawet euforycznie i jest wyjątkowo wydajną w tej fazie. Przy dłuższym poście , ewnetualnie w czwartym do szóstego tygodnia , osiąga wewnętrzne trawienie  wszystkie komórki i struktury białkowe , których zużycie i zmiany mają lecznicze działanie na choroby reumatyczne, alergiczne i immunologiczne.

Efekt postu  który  został przeprowadzony w trzech lub więcej tygodniach jest zawsze rewelacyjnym: naturalnie jesteś o parę kilogramów lżejszym  - czy to utrzymasz , zależy tylko od ciebie i twoich nawyków odżywiania - i jak najwolniej konieczne jest zaczynanie ponowniego jadania , tym większa jest szansa na utrzymanie utraconej wagi.
Cudownym sposobem wydarzyło się więcej : Twoja cera jest czystsza , trawienie się znormalizowało , napady bólów głowy zniknęły , jesteś wesołym,  wydajnym i cieszącym się życiem człowiekiem - i to tylko w ciągu trzech tygodni postu . One mijają szybko!

(Uwaga, przy dłuższym poście zalecamy poradę lekarską!)