Jak sprawdzają się Wasze noworoczne postanowienia?

Jak sprawdzają się Wasze noworoczne postanowienia?

Wszystkie pozytywne postanowienia podjęte w sylwestra często doganiają szybko codzienność. Jak się sprawdzają? Dalej ich przestrzegasz, czy już odłożyłeś je już na dolną półkę? Dla tego drugiego przypadku, przygotowaliśmy kilka ciekawych rozwiązań.

Od razu: Nie musisz z nowymi postanowieniami i wyrzeczeniami czekać zawsze do Nowego Roku. Jesteś z czegoś niezadowolony i chcesz to zmienić? Zrób to po prostu. Po co czekać na jakiś określony czas? Lepszego nie będzie. Po prostu zacznij działać!

Jak najlepiej zacząć? Należy stwierdzić, że spontaniczne postanowienia, które pojawiły się pod wpływem nastroju szybko są zapominane. Nie będziesz ich przestrzegał z wielu powodów.

Często spontaniczne wyrzeczenia są zbyt trudne lub chce się osiągnąć zbyt wiele na raz. Brakuje również jasnego, konkretnego planu działania i dlatego często znajdziesz dużo wystarczających powodów, aby zrezygnować. Natomiast można coś z tym zrobić.

  1. Nie ma to jak dobry plan działania. Zapisz go, napisz co chcesz osiągnąć. Co, jak, kiedy? Im bardzie precyzyjny, przez to lepszy!
  2. Swoje zamiary i cele możesz bardziej upublicznić. Powiedz o tym przyjaciołom, rodzinie, w tedy zwiększa się presja, co może poprawić szanse na sukces.
  3. Naprawdę duże cele musisz podzielić. Najlepiej można to przedstawić na przykładzie salami. Prawdziwe salami jest za duże, aby zjeść je na raz. Dlatego należy je pokroić na plastry. Podziel swój duży cel na małe etapy działania i pracuj nad nimi konsekwentnie.
  4. Niepowodzenia będą się pojawiać. Przygotuj się na nie. Wyobraź sobie różne scenariusze: Co zrobię jeśli... Ważne: Zawsze pozostań na luzie, jeśli dojdzie do takich sytuacji. Gdy upadniesz powstań!
  5. Ufność wygrywa: Nie zależnie jaki masz cel, badania naukowe potwierdzają, że im bardziej osoba jest przekonana, tym skuteczniej osiągnie swój cel
  6. Przedstaw swój cel wizualnie, najlepiej od razu rano, gdy wstaniesz z łóżka. Przedstaw go bardzo dokładnie, jak go osiągnąłeś do tej pory, jak ma wyglądać rezultat, jak się będziesz czuł itd.
  7. Połącz siły. Poszukaj osoby, która ma podobny lub ten sam, co ty. To zwiększa motywację i prawdopodobieństwo sukcesu.
  8. Nie zapominaj o nagrodzie w między czasie za osiągnięte sukcesy. W ten sposób długa droga będzie łatwiejsza.

Na co jeszcze czekasz? Dzisiaj lepiej niż jutro: Po prostu zacznij!