Trening siłowy dla ujędniania mięśni dają zdrowie i urodę!

Kobiety, które zaczynają uprawiać trening siłowy , ćwiczą aby nie wyglądać jak kulturystki. One chcą poprawić wygląd własnej figury , ewentualnie stracić na wadze.Trening siłowy pomaga zrdeukować tkankę tłuszczową , powiększyć masę mięśni i dać siłę. To podnosi zużycie energii, poprawia wygląd i trzyma zdrowym!

"Ujędrnienie mięśni" to wyrażenie, które nie jest całkowicie prawidłowym: ogólnie można powiedzieć, że ono odnosi się do lepiej wytrenowanych mięśni , posiadających cieńszą warstwę tłuszczową i dlatego skóra  wygląda jędrniej. Ponadto  są mięśnie dynamiczniejsze,sylwetka  poprawia się i ruchy stają się elegantsze. Także przemiana materii jest napądzana poprzez ten trening : węglowodany  i tłuszcze są lepiej spalane i nie zostają gromadzone. 

Branża rekreacyjna nie jest zawsze  uczciwa z jej klientelą: wiele, co zostaje sprzedane pod pojęciem " ujędrniania mięśni"  to w rzeczywistości lekkie ćwiczenia , które dają minimalny efekt . Dla osób  początkujących jest ten trening,  jako wstęp ,idealny , ale jako długoitrwały ,całkowicie bez efektu.

Jeśli mają się pojawić zmiany w organiźmie po uprawianiu  treningu , to konieczny jest bodziec - i to oznacza: to musi być intensywne! Najlepiej jest trenować 2 x w tygodniu  30 - 45 minut. Dłuższy trening nie jest sensownym , ponieważ, szczególnie w treningu siłowym, okres regeneracji ma bardzo duże znaczenie . Jeśli któś chce więcej , może ten trening połączyć z treningiem  wytrzymałościowym.

Aby uniknąć stronności mięśni , powinien być uprawiany trening  całego ciała, ograniczenie tylko na strefy problematyczne jest nie tylko bezsensowne , ale nie prowadzi do celu.  Aby figura wyglądała atraktywniej , najlepszy jest zmodyfikowany trening siłowo - wytrzymałościowy. Używane są tylko małe  wagi , ale one są prawie w ciągłym ruchu. W niektórych fitness studiach  są używane urządzenia elektryczne dla stymulacji muskulatury.

Aspekt zdrowotny:

Oprócz poprawy wyglądu sylwetki  ma trening siłowy  - tylko pod profesjonalnym kierownictwem!  - również pozytywny wpływ  na nasze zdrowie. On wzmacnia stawy i zapobiega  urazom. Poprzez uprawianie sportu siłowego  można zredukować bóle w krzyżu ,podnieść  psychiczną i fizyczną  wydajność i  podnieść bezpieczeństwo ruchu. Trening siłowy wspiera zapobieganie  osteoporozie  w jej  patogenezie , ponieważ podnosi  zawarość minerałów i przyśpiesza krążenie  krwi w kościach. I jeszcze: poprawiona sytuacja krążenia  oznacza odciążenie systemu sercowo - naczyniowego  i redukuje  niebezpieczeństwo  przeciążenia serca.

Dynamiczna  praca mięśni  poprawia  nie tylko krążenie  krwi w organiźmie, mózg jest lepiej zaopatrywany przez krew , co ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Ponieważ czujesz się ogólnie lepiej, podnosi się pewność siebie  - trening siłowy jest też wartościowym dla psychiki.