Zasadowe pożywienie - jego działanie na nasze zdrowie

Kto odżywia się pokarmem zasadowym , robi coś dobrego swojemu organizmowi. Kwasy obciążają nasz organizm, Zdrowe pożywienie  powinno się składać w 80% z pokarmu zasadowego . Do niego należą: warzywa, zioła i przyprawy. My chcemy Wam pokazać mały wyciąg  z grupy istotnych zasadowych pokarmów i skutki ich działania.e podsumowanie najważniejszych podstawowych produktów spożywczych i ich skutków. Zioła

Koper włoski
Skuteczność kopru opiera się głównie na zawartości olejków eterycznych (2 - 6%), , których głównym składnikiem jest  słodko smakujący trans - anetol i , którego drugim ważnym składnikiem  jest  gorzki , podobny do kamfory - D -fenchon. Składniki  działające  wzmacniają  siły trawienia , mają ochronne działanie na żołądek , wspierają jego perystaltykę i są, w wysokim stężeniu,  rozkurczające. Olejki eteryczne  wspierają  krążenie i pobudzają czynność wątroby i nerek . Terpenoidy  są w stanie pomóc obniżyć poziom cholesterolu.

Kminek
Skutkeczność działania  tego klasycznego zioła jest  głównie do przypisania zawartym w nim olejkom eterycznym . Kminek wspiera żołądek i przewód pokarmowy  w procesnie trawienia  tłustych potraw i pokarmów wywołujących wzdęcia, tym samym ma działanie pozytywne na żołądek, gdzie pobudza produkcję soków . Z powodu jego  właściwości przeciwskurczowych  jest używany do łagodzenia  wzdęć, uczucia pełności, kolek  i nadmiernego wydalania gazów. 

Pokrzywa
Przez pobudzanie całego metabolizmu  w organiźmie  ma ta roślina działanie moczopędne , podnoszące  metabolizm, zwiększające produkcję krwi, oczyszczające krew , pobudzające wydalanie  żółci i sekretów trzustki, regulujące trawienie i ogólnie podnoszące  funkcje przewódu pokarmowego.  Pokrzywa powiększa ilość wydalanego moczu  i redukuje  pozostałą jego objętość. Ponadto przyśpiesza wydalanie kwasu moczowego.

Jałowiec
Olejek  eteryczny tej starożytnej rośliny  leczniczej  zawiera głównie alfa - i beta piny, kamfer, teriny - 4 - ol i inne. Owoce jałowca  mają działanie pobudzające trawienie  i są używane jako wiatropędne  i moczopędne. One wspierają trawienie  poprzez wzmożone  ukrwienie śluzówki żołądka i jelit . Jagody są bardzo chętnie używane w kuracjach redukcji wagi i uwalniania szlaki  ze wzglądu na ich działanie moczopędne, pobuddzające produkcję potu, ale również oczyszczające krew i aktywujące metabolizm. Jałowiec jest jednym z głównych środków odciążających nerki.

Pietruszka
Ta bardzo lubiana przyprawa kuchenna jest bogata w olejki eteryczne (2 - 7%), z głównymi składnikami:  Apiol  i Mirystycyna. Olejek ma  działanie przeciwskurczowe, moczopędne i wspiera pracę nerek. Roślina wzmacnia wątrobę i jej detoksykację i dlatego jest chętnie używana przy jej dolegliwościach oraz dolegliwościach śledziony. Zawarte bioflawonoidy zapobiegają powstawaniu kamieni żółciowych.

Niełuskane ziarno prosa
Brązowe proso, które należy do słodkich traw, zawiera niesamowicie wiele minerałów  ( bardzo dużo krzemionki , magnezu , potasu , wapnia), pierwiastków śladowych ( miedź, fosfor, siarka, fluor) , witamin (B1, B2, B3, B6, B5, B9, B17, C, E), aminokwasów (lizyna i lecytyna) i białek. Brązowe proso  ndaje sią doskonale do zapobiegania zakwaszenie i nadmiernemu odkładaniu szlaki , nawet jest w stanie je zredukować.

Burak czerwony
Buraki  czerwone  rozkładają w metaboliźmie zasadowo. To  fioletowo - czerwono zabarwienie  pochodzi od betainy, należącej do grupy  polifenoli  o działaniu przeciwutleniaczowym, wzmacniającym system immunologiczny , obniżającym poziom cholesterolu , regulującego czynność komórek wątroby  i wspierającego wydalanie żółci. Ponadto pobudza on czynność trawienną. Poprzez wewnątrz - zewnątrz - i międzykomórkowe działanie  możliwa jest detoksykacja, regeneracja i produkcja komórek.

Cząber
Ma pieprzowo - ostry zapach  i jest uważany w posiłkach ze względu na jego  wiatropędne  działanie, ponieważ  wzdęcia i biegunka  mogą zapobiegać objawom  fermantacji. Ponadto ułatwia trawienie pokarów  ciężko strawnych , poprzez pobudzające działanie zawartych substancji gorzkich. Jako  pozytywnie działający na żołądek , ściągający i antyseptyczny  jest cząber skuteczny przy zapaleniach  przewodu pokarmowego i żołlądka  oraz  w ostrych stanach zapalnych jelit.

Afa-glon
Profil aminokwasowy  Alfa - glonów  jest prawie identyczny z profilem ludzkiej krwi  i tkanek. Poprzez te glony dochodzi do uwalniania wątroby i komórek  od metali ciężkich , ponieważ one produkują połączenia szelatowe z metalami  i umożliwiają ich wydalanie. Dodatkowo zawierają glony  B -witaminy, szczególnie B12 i pierwiastki śladowe jak mangan, cynk, żelazo i chlorofil.

Szałwia
Jest typowym  narkotyzującym garbnikiem, zawierającym  olejki eteryczne  z ich głównymi składnikami:  1,8-cyneol, Tujony, p-cymen, kwas rozmarynowy, gorzka substancja -  Picrosalvin, karnozol, lipofilne, flawonoidy i hormony  steroidowe. Ta roślina jest używana w procesach zapalych jelit , wzdęciach  i zakażeniach przewodu pokarmowego ze względu na jej  antyseptyczne i rozkurczowe działanie. Poandto wspiera wydalanie żółci.