Wakacje na południu...

To jest motto wielu turystów , którzy cieszą się zasłużonym urłopem. Ale często się zdarza, że urlop nie tak przebiega, jak został zaplanowany. Może się zdarzyć, że partner nagle ma ambicje wspinacza wysokogórskiego , albo sportowca wodnego i nie spędzamy razem zasłużonego czasu. Parę porad, jak można razem w harmonii spędzić urlop.

Urlopowe niezgody. Większość rozwodów ma miejsce po urlopie. To jest paradoksalny fenomen , jeśli zakładamy, że przez cały rok cieszymy się na te dnie razem spędzone i nagle nasze oczekiwania  nie zostają spełnione.

Nierealistyczne oczekiwania. Wielu jedzie na urlop z założeniami, które nie są do spełnienia. Nikt nie staje się kimś innym, jeśli wsiada do samolotu.

Rozmowy. Konieczne jest wyjaśnienie przed urlopem czego oczekujesz w tych dniach razem spędzanych , ale również nie wolno zapominać o różnych podejściach. Także każdy z nas ma inne cele i o nich nie wolno zapominać.

Nieraz jest lepiej przymróżyć oko.  Po prostu wiele osób nie jest przyzwyczajonych przebywać razem przez 24 godziny.  Dlatego pozostawmy trochę wolnej przestrzeni także podczas urlopu , aby zrealizować betkompromisowe rzeczy. 

Nigdy i zawsze.  Unikaj  rozmów i wymówek z wyrazami " nigdy" i " zawsze" . To nie prowadzi do niczego. , i ty o tym wiesz. 

Cel. Nie zapominaj podczas urlopu o celu tej podróży. Ty chcesz przede wszystkim relasować i wypocząć. Wszystko inne nie ma znaczenia!