Woda z cytryną - doładowanie dla zdrowia

Może to brzmi dziwnie, ale codziennie szklanka wody z cytryną o poranku, może znacznie poprawić nasze zdrowie. Dlaczego tak to jest, dowiecie się w tym artykule.

Poranek decyduje o tym, jak będzie wyglądał pozostały dzień. Jeśli ciału dostarczymy porządnej dawki energii poprzez przyzwoite śniadanie, wtedy dzień nie może byc zły.

Dzięki prostej porannej rutynie możemy poprawić nasze zdrowie: o poranku wypij szklankę ciepłej wody z cytryną. Pomaga to w trawieniu i pobudza ciało. Istnieje jednak wiele innych powodów.

  1. Dobre dla systemu immunologicznego: cytryna jest bogata w witaminę C i potas. Witamina C pomaga zapobiegac przeziębieniom i wzmacnia sytyem immunologiczny. Potas stymuluje funkcje nerwów i mózgu. Wspiera regulację ciśnienia krwi.
  2. Zasadowe odżywianie: Pomimo, że cytryny zawierają dużo kwasu, działają na ciało zasadowo. Wielu naukowców twierdzi, że zrównoważone odżywianie powinno składać się z około 70% zasadowego pożywienia. W taki sposób jest się dłużej zdrowym. Cytryną o poranku to pierwszy krok w dobrym kierunku.
  3. Odtruwanie: Cytryna wspiera działanie wątroby i przez to też odtruwanie organizmu.
  4. Dobre dla skóry: Witamina C i przeciwutleniacze ujędrniają skórę i zachowują jej elastyczność.
  5. Pomaga w odchudzaniu: Sok cytrynowy zawiera dużo pektyny, co jest naturalnym hamulcem apetytu. Wilczy apetyt już nas nie dopadnie. 
  6. Przeciw bólom stawów: Pijąc regularnie sok z cytryny, można nawet zapobiec bólom stawów. Zapobiega odkładaniu sie kwasu moczowego w stawach.

Jak najlepiej spożywać?

Najlepiej każdego poranka przed śniadaniem wypić szklanke letniej wody z sokiem z połowy cytryny. Zbyt gorąca woda niszczy wartościowe substancje odżywcze. Po wypiciu wody z cytryną można normalnie zjeść śniadanie.

Dla odchudzania jeszcze lepiej

Jeśli chcesz schudnąć za pomocą wody z cytryny, dodaj do niej nasiona szałwi hiszpańskiej. Nasiona dostarczają organizmowi subtancji odżywczych i balastowych i reguluje uczucie głodu. Dzięki pektynie zawartej w cytrynie jesteśmy wolni od ataków głodu do południa. Ponadto trawienie zostanie pobudzone, co nie szkodzi przy odchudzaniu.

Łyżeczkę nasion szałwi hiszpańskiej zmieszać z 300 ml letniej wody i dodać sok z połowy cytryny. Nasiona najlepiej pozostawić na noc lub przynajmniej godzinę wcześniej w wodzie, aż zmiękną. Potem wszystko zmieszać. Dla smaku można dodać łyżkę miodu.

Zatem: Życzymy Państwu dobrego, pełnego energii i zdrowego startu o potanku ze szklanka wody z cytryną.