Zaparcie - jeśli jelita strajkują

Zaparcie należy do najbardziej rozpowszechnionych chorób  świata zachodniego. Co wielu nie wie - ograniczona czynność jelit może być przyczyną  innych chorób. Obok zgagi i bólu żołądka  możliwe są depresje  i alergie  wywołane przez problemy z trawieniem.

Przewlekłe zaparcie.  Wiele osób cierpi na nie i ich powody są wielostronne. Jedną z głównych przyczyn jest zanieczyszczenie jelit  poprzez resztki  z nieprzetrawionych pokarmów. Te resztki przyczepiają się do ściany jelita, ją odwadniają ,ich warstwa staje się coraz grubsza  i w pętlach jelita powstają kamienie kału, które człowiek nosi w sobie przez wiele lat,. Poprzez powstawanie tej warstwy dochodzi do zaburzeń  prawidłowego pasażu  pożywienia w jelitach.

Konsekwencje. Jedną z konsekwencji jest zatrucie w krążeniu krwi poprzez produkty gnilne. Na skutek nieprawidłowego funkcjonowania  ścian jelita nie mogą być wchłanianiane  ważne odżywki. Następstwem jest wzrost apetytu. Organizm wysyła sygnały, ponieważ dochodzi do niedoboru pierwiastków śladowych i on reaguje poprzez uczucie głodu.

Przedwczesne starzenie się. Jeśli organizm i jego organy nie zostają prawidłowo  zaopatrywane  zaczyna organizm przedwcześnie się starzeć.

Detoksykacja.  Wątroba oczyszcza naszą krew ze szkodliwych substancji.Ale jeśli dochodzi do zaparcia , uciska to na wątrobę i ona może tylko ograniczenie pracować. Następstwem jest  przenikanie toksyn do krążenia. Krew przepływa także przez mózg i dochodzi  w dalszym następstwie, do stanów depresyjnych, bezsenności , bólu głowy i ogólnego bardzo złego samopoczucia.

Przerwanie błędnego koła.   Zdrowe jelita zapewniają lepsze samopocucie i pomagają czuć się młodym i pełnym energii.Dlatego jest tak ważne regularne uwalnianie od szlaki  i zapobiegawczo odżywianie się pokarmami bogatymi w błonnik. Organizm potrzebuje 3 litry płynów dziennie  w formie wody i niesłodzonej herbaty.