Efektywnie i szczęśliwie żyć

Każdy z nas chce żyć szczęśliwie  i mieć usatysfakcjonowane życie. Samemu decydować o dniu codziennym , jego przebiegu i nie mieć skłonności do drobiazgów. Być pozytywnym przykładem dla dzieci i najbliższych , mieć powodzenie w życiu zawodowym i prywatnym  i potrafić samemu się uporać z każdym problemem - to jest często  kwestią nastawienia do życia  i do siebie samego. Nowego nastawienia do życia można się nauczyć!

Centrum. Spróbuj uważać siebie samego za najważniejszego  i wszystko to co robisz  jako aktywne. Nie pozwól innym decydować o Tobie  i weź wszystko w swoje ręce.

Kształtowanie. Zapomnij o pojęciach jak los czy pech. Im bardziej aktywnie i wszechstronnie kształtujesz  złożone rzeczy tym trudniej  dojdzie do kryzysu.

Cele.  Postaw cele w życiu , które chcesz osiągnąć. Siła wyobraźni jest niesamowita. Jeśli idziesz za wyższym celem , tym łatwiej uporasz się z wymaganiami dnia codziennego, bo potrzebujesz czegoś dla osiągnęcia celu  lub musisz się podporządkować czemuś wyższemu.

Przykład. Chcesz iść na zakupy, a nie ma miejsca na parkingu . Inny był szybszy i zabrał ostanie wolne miejsce. Możesz być wściekłym i pojechać do domu bez zakupów, bo myślisz: " mnie każdy sprzedaje za głupiego  i zabiera mnie wszystko to co chcę mieć  - znowu typowe dla mnie  , ale tym razem nie ze mną"! Albo szukasz dalej , bo twoim celem są dzisiaj zakupy  i to tak długo, aż znajdziesz wolne miejsce parkowania . Nie pozwól sobie na to!  To działa celowo.

Wyskocz z tej spirali.  Większość ludzi uważa innych za winnych ich " losu". , a nie siebie samego. "ja jestem takim , bo tak mnie wychowali rodzice" , "Ja  chcę chąęnie. ale nie mogę bo moje dzieci lub żona..." Zmasz to?  Jeżśi nie rozpoznasz, że musisz samemu wziąść twoje życie we własne ręce  - to kto ma to zrobić? Ty musisz wiedzieć kim chcesz być  i według tego żyć. Nie pozwól się opanować drobiazgom , które wyrzucą ciebie z toru . nNsze życie jest za krótkie, aby im się późno cieszyć.!