Aloe Vera doktor roślinny przeciw oparzeniu słonecznemu

Piecze i swędzi , małe pęczerzyki pojawiają się na ramionach i dekoldzie, skóra jest czerwona i bardzo gorąca... No to mamy oparzenie słoneczne. Jak dobrze, że  natura dała nam roślinę Aloes Vera  (Aloe vera barbadensis Miller) –ona pomaga szybko i bardzo efektywnie.

Aloes, prawidłowo zwany lilią pustynną, jest niespotykanie  niezwykłą rośliną , prawdziwy prezent natury. Od setek lat jest on " rośliną pierwszej pomocy"  i bardzo cenionym jako  roślina lecznicza. I trzeba podkreślić, że nie ma żadnych wymagań!

Większość roślin ma wcześniej czy później malutkie  "dzieci" wokół siebie . Te wyjmujemy je  bardzo ostrożnie  i sadzamy w osobnej doniczce , aby mogły same dalej rosnąć. One też to robią  - ale koniecznością jest, aby nie były poddane działaniu  SILNEGO światła słonecznego ( od niego dostają brązowe plamy), albo my ich nie potopimy przez nadmierne podlewanie. Poza tym nie ma ta roślina żadnych wymagań i wcale nie potrzebuje nawożenia. 

Tylko przezimować musi Aloes w mieszkaniu , ponieważ temperatury minusowe  bardzo źle znosi. To jest oczywiste, bo przecież pochodzi  z bardzo ciepłych rejonów , gdzie częściowo dziko rośnie, ale głównie jest uprawiany dla potrzeb przemnysłu kosmetycznego i farmaceutycznego.  

Jak tylko jego długie , bardzo mięsiste liście , wypełnione  jasnym, zielonym szpikiem są wystarczająco  duże, że można je obcinać . Teraz jest ten "doktor roślinny"  gotowy do użycia.  To jest naogół po 2 latach , ale po 5  - jest podobno jego działanie najsilniejsze. Również po upływie jednego roku można jego liście obcinać i być pozytywnie zaskoczonym ich działaniem.  

Szpik tej rośliny  jest niesamowicie bogaty w substancje wspierające  nasze życie  jak: witaminy, minerały, aminokwasy , enzymy i wspierające trawienie , fermenty. Przy pomocy najnowocześniejszych technik badawczych  zostało odkryte, w soku tej rośliny,  ponad 400  substancji działających , o zdrowotnym i leczniczym działaniu na ludzki organizm . Przede wszystkim to są  substancje czystego żelu  we wnętrzu liści aloesu , które mają to wspaniałe kojące działanie na  (jak przez słońce całowaną). ludzką skórę.

Konkretnie, to tak idzie:

Bierzesz liść , jego obcinasz  i kawałek rozcinasz, aby we wnętrzu zawarta kojąca wilgoć możliwa była stopniowo do wyciśniącia  i naniesienia na skórę. Działanie jest od razu zauważalne: chłodzi , pieczenie i swędzenie są złagodzone i pęcherzyki zanikają . Skóra staje się - zamiast czerwonej - odprężoną  i ma piękny kolor opalenizny. 

Aloe Vera  liście działają poza tym w wielu reakcjach alergicznych skóry , mają działanie zabijająłce grzyby  i bakterie oraz leczą rany i blizny.