Apatyczny - Co robić?

Brak motywacji. Około 13% populacji cierpi z powodu lekkiej i 4% nawet ciężkiej depresji. Te osoby czują się stale apatyczne i  zmęczone. Ciemność. Głównym powodem depresji jesiennej jest brak światła słonecznego. Przy długotrwałej ciemności podnosi organizm produkcję hormonu melatoniny, która reguluje potrzebę snu. Zazwyczaj jest  on produkowany tylko w nocy - ale noc zaczyna się jesienią już późnym popołudniem z wcześnie  widocznym zmierzchem.
Co robić? Po pierwsze  trzeba akceptować, jeśli organizm potrzebuje w niektórych fazach więcej snu. Sypiaj przez 2 - 3 dni w tygodniu jedną godzinę dłużej  i spaceruj dużo na świeżym powietrzu. Taki spacer może być prawdziwą przyjemnością po pracy, nawet jeśli szybko się robi ciemno.  To tylko kwestja nastawienia.
Wytrwałość. Spróbuj nie postawiać sobie żadnych celów - w czasie, gdy czujesz się apatycznym - i po nim tylko pijedyńcze. Jeśli chcesz spacerować wieczorem , to powinieneś to robić, nawet jeśli jest to spacer dookoło bloku . Psychikę można łatwiej oszukać aniżeli myślisz.
Weź głęboki oddech. Jeśli zauważysz, że zmęczenia nie możesz pokonać, stań, głęboko odetchnij  i masz już  wolny umysł. To działa cuda!
Współczynnik chęci.  Trudno uwierzyć, ale są ludzie, którzy cieszą się  nadejściem zimnej pory roku , bo wcześniej zaczyna się noc  i mają więcej czasu  na to, co najważniiejsze jest na świecie.. Jeśli spędzasz więcej czasu w łóżku, powinieneś to sensownie  używać. Ciesz się chwilami z partnerką/partnerem...
Gorąca kąpiel. Wypróbuj wspólną kąpiel w wannie , trochę pianki , szampan na brzegu wanny i nikt nie będzie mówił o apatii!