Obrzęknięte nogi - odwodnienie pomaga!

Zatrzymanie wody w organizmie jest bardzo nieprzyjemnym problemem i jest głównie widoczne na naszych nogach - one są grube i obrzęknięte - nie ma się co dziwić 1 litr wody waży 1 kilogram! Szczególnie u kobiet występuje ten problem stosunkowo często. Zauważalne jest to jak nogi lekko puchną i po przyciśnięciu opuchlizny pozostaje lekkie wgłębienie. Jak tylko pozbędziesz się tego nadmiaru płynu, poczujesz się od razu o WIELE lepiej - i to przy tym pomaga:

Po pierwsze: ruch, ruch, ruch! Ale uwaga!: jest gromadzenie się wody w nogach połączone z dolegliwościami sercowymi lub chorobami nerek i/lub wątroby , musisz bardzo powoli rozpoczynać. Najlepiej najpierw skonsultuj lekarza , przeprowadź badania ! Jeśli jest wszystko w porządku , możesz spokojnie dodać gazu i porządnie się pocić.

Po drugie: picie! Brzmi dziwnie, ale nie jest. Płyn jest konieczny , aby wyprowadzić trucizny z organizmu - także ten nadmiar wody , który się nagromadził w tkankach. Picie ma bardzo przyjemne działanie uboczne np. przy poście: płyn redukuje uczucie głodu i ewentualne napady nagłego głodu.

Idealne są , obok czystej wody, herbaty np. świeżo naparzona z liści pokrzywy .Ona zawiera ważne, wspierające zdrowie składniki jak: potas, kwas krzemowy, amin, wapń, żelazo, kwas foliowy ,azot, fosfor, wit. C, magnez, prowitaminę A i chlorofil. Nie więcej niż 1/4 litra dziennie jest wystarczającą - ale przez okres do 4 tygodni . Także herbaty ze ślazu, skrzypu, liści jeżyny czy liści brzozy działają odwadniająco..

Po trzecie: żaden alkohol i bardzo mało aż do wcale sól . Sól wiąże wodę . Najlepiiej dodać dużo ziół jako przypraw do potraw, aby były smakowite : pietruszka, estragon, melisa ,papryczki, kolendra czy owoce jałowca - nadają się do tego celu wyśmienicie i mają działanie odwadniające

Po czwarte: : spożywać pokarm odwadniający. Do tego należą: wężymord albo nawet szparagi. Już po spożyciu jednej porcji zauważysz , że uczucie parcia na mocz wzrasta. Również biała fasola ma, przy ubogim w sól przygotowaniu potrawy, działanie odwadniające. Dalej wspierają zupy ryżowe, gotowane w łupinach kartofle , ogórki, sałata, sałata z dmuchawca , pomidory itd...odwodnienie .

Po piąte: : ćwiczenia! Jednym z najbardziej znanych i działających metod jest trzymanie nóg wysoko, najlepiej wieczorem. Mniej znane jest, że ważnym mechanizmem do odpływu płynów jest podciśnienie, które powstaje na skutek zmiennego wdechu i wydechu. To oznacza, że poprzez głęboki wdech do brzucha i wyraźną zmianę między wdechiem a wydechiem można wpłynąć na odpływ płynu. Pomocne jest wciąganie i wyciąganie nóg , albo kołysanie się na koniuszkach palców i robienie przysiadów, aby mechanizm pumpy w nogach został pobudzony.

Po szóste: smarowanie nóg z maścią kasztanowca , ponieważ wspiera krążenie. I tym samym odtransportowanie wody z nóg.