Atszi! - te leki domowe pomagają przeciw katarowi!

Głowa pęka, z nosa się leje i bez przerwy kichamy! To są typowe, klasyczne objawy kataru. Aby je łagodzić , używa wielu tylko leki domowe , a nie preparaty medyczne . Wybór preparatów domowych z czasów prababci jest bardzo duży, objawów ubocznych praktycznie nie ma i naturalnie są one o wele tańsze!

Np. cebula - każdy ma ją w domu . Ale czego wielu z nas nie wie: nacięta cebula przyciąga bakterie jak magnet. Dla gotowania to oznacza: kawałeczki cebulki nie pozostawić dłużej niż jeden dzień  bez zużycia. Ten, kto przy katarze  postawi obok siebie około 500g krążków cebulowych , pomaga śluzówkom w utracie opuchlizny  i tym samym procesowi zdrowienia. Nie bez powodu podają homeopaci kropelki z cebulą przeciw katarowi . Także chleb i masło  i dużo posiekanej cebuli dają ten sam efekt działania.

Inny środek leków domowych , aby pozbyć się rynnego nosa i pękającej głowy to kąpiele z dodatkiem olejów ziołowych. One wspierają krążenie , łagodzą bóle stawów i podnoszą tempe'rarturę ciała ( nie wolno stosować przy gorączce!). Olejki eterczne uwalniają wydzelinę w nosie i  oskrzelach. Także inhalacje  podwyższają dobre samopoczucie .To jest możliwe z  olejkiem  miętowym lub ajuwerdyjskim olejkiem ziołowym , ale również zwykła sól kuchenna to może: do tego dodajesz parę kropli olejku do gorącej wody  lub jedną łyżkę soli kuchennej , owijasz głowę  i naczynie ręcznikiem , zamykasz oczy i głęboko oddychasz. Poprzez te inhalacje zostają nawilżane śluzówki  i przestają piec - ponadto zostaje uwolniony  gęsty śluz. Także w oskrzelach. To funkcjonuje wspaniale także z herbatą rumiankową.

Bezpośrednio podany na mały palec i wcierany w nos  i lekko "wyniuchany  jest  "Nasya olej" -  to pomaga uwolnić nos . I: woda solna może też być bwzpośrednio wciągana przez nos , aby szybko się pozbyć kataru.  Do tego jest najlepiej używać specjalne  dzbaneczki do nosa ,   które umożliwiają  wciągaś ciepły roztwór  przy  spuszczonej głowie  przez jedną dziurkę nosa w taki sposób,  że on wypłynie przez drugą dziurkę.

Prawdziwą poufną wskazówką jest  znany i sprawdzony... rosół! Poprzez zawarte składniki - ewentualnie dodatek chilli lub imbiru  - dochodzi do blokady komąórek zapalenia  i śluzówki zostają uwolnione od opuchlizny. Poza tym jest on wspaniale ocieplającym , szczególnie w zimnych porach roku!