ćmierdzący oddech - to nie musi być!

Wiele osób ma problemy z nieprzyjemnym oddechem , ale niewielu mówi o tym: cuchnący oddech ( Halitosis). Często sam nie wiesz, jako dotknięty tym problemem, że masz taki oddech  - Twój oddech jest Tobie znanym  i ty jego nie czujesz. Ale środowisku - śmierdzi . Co masz robić?

Po pierwsze: szukać przyczyny - w prawie 90%  przyczyną są dolegliwości w zakresie  ust, nosa lub gardła. Ale także próchnicze zęby  mogą być tego przyczyną.  Jeśli faktycznie tak jest, niestety nie pozostaje nic innego jak wizyta u stomatologa. Są   "tylko" lekko zapalne dziąsła , można spróbować pomocy olejku goździków i/lub olejku mięty .Ajuwerdyjska pasta do ztębów Classic , jest naturalną pastą ziołowó, bez dodatków chemicznych  i zawiera  obydwa - działa przeciw próchnicy ( naturalnie tylko przy regularnym użyciu).

Bardzo sensowne jest  dokładne przyjrzenie się... językowi. On jest tylko wtedy całkowicie zdrowym , jeśli obustronnie  ma różową powierzchnię . Szczególnie w tylnym obszarze, gdzie język jest szorstki , powstaje często nalot z baktreii produkujących siarkę. Dlatego jest bardzo pomocne czyszczenie języka codziennie rano , podobnie jak i zęby - najlepiej z pomocą  skrobaka języka .  Oczyszczenie - obojętnie z pomocą jakiego urządzenia - odbywa się od  tyłu do przodu , tzn. od gradła w kierunku koniuszka języka. Tych wydzeilin nie powinno się połykać!

Ale również chroniczne zapalenia  zatok przynosowych , minimalna produkcja sliny , nietolerancja pewnych pokarmów ( np. mleka) mogą prowadzić do problemów i cuchnącego oddechu . Nikotyna i alkohol to następne przyczyny , jak i za dużo  pożywienia bogatego w białko  i za mało płynów ( sucha jama ustna) - szczególnie w połączeniu ze złą higieną jamy ustnej - mogą być powodami nieprzyjemnego oddechu.

Przeważnie - to znaczy w prawie 90% - leży przyczyna w jamie ustnej. Przeciwdziałanie z pomocą gum do żucia  lub płukanek  ma niewiele sensu . Podczas gdy płukanki  niszczą nie tylko złe, ale również i dobre bakterie , zawiera wiele gum do żucia cukier , zapachy, zmiękczacze , nawilżacze i emulgatory  jak i dalsze niezdrowe substancje dodatkowe.
My polecamy jako przeciwdziałanie ajuwerdyjskie pastylki ziołowe i zawierające przyprawy, które dają nie tylko świeży oddech , ale również pewny głos przy naradach, referatach itd...