Czas dla mnie : znaleźć spokój

W minionych czasach była zima porą roku, gdy ludzie sobie pozwalali przede wszystkim na spokój. Warunki atmosferyczne na zewnątrz nie pozwalały na pracę na świeżym powietrzu . Dlatego siedzieli ludzie wokół pieca , opowiadali sobie nowinki  i byli pogłębieni we własnych myślach.
Takie dnie napewno by nam, nowoczesnemu pokoleniu, nie zaszkodziły. Rytuały i ziele dziurawca mogą pomóc, aby wielu nam , lepiej się wiodło w dniach wypełnionych stresem.

Szczególnie okres przedświąteczny  nie jest takim prostym. Wszystko  musi być szybko  i koniecznie zrobione . Dla siebie samego i pięknych chwil w życiu nie mamy wiele czasu. Jak nam jednak wiadomo, stały nacisk i stres nie są zdrowymi.  W takich sytuacjach może tylko jedno pomóc: celowa rezygnacja  i stworzenie dla siebie oazy spokoju! Tylko w ten sposób możemy odetchnąć i cieszyć się pięknem dnia codziennego.

W ciemnych porach roku jest to prostsze. Każdy marzy o spokojnym domu  i pozostawia stres przed progiem. Z małymi rytuałami można prościej znaleźć chwilę spokoju: tutaj pomaga zapalona świeczka, pachnąca lampka  czy tylko zapach świeżo zaparzonej herbaty lub lampka wina. Muzyka i przytulna kąpiel z  solą ziołową pomagają się odprężyć i zapomnieć o pędzie dnia codziennego.

Jeśli jesteś całkowicie wyczerpanym  może pomóc podnosząca nastrój  herbata z dziurawcem, który  działa jako lekki lek przeciwdepresyjny. Poprzez działanie czerwonego składnika  hyperycyny gromadzi on praktycznie siły słońca. On obniża poziom melatoniny  i Ty czujesz się znowu wypoczętym i pełnym nowych sił.

Inny składnik aktywny w dziurawcu to  hyperforin - poprawiający równowagę metabolizmu  między komórkami nerwowymi , co poprawia nastrój i wywołuje zanik objawów  depresji. Preparaty z dziurawcem podnoszą wrażliwość  skóry na światło ! Negatywny efekt to: nie wolno brać kąpieli słonecznych w solarium. Pozytywny: podczas spaceru  zostaje światło lepiej absorbowane , co umożliwia jeszcze efektywniejsze działanie dziurawca.

Co jeszcze  pomaga przy podrażnionym nastroju i nadmiernym wysiłku? -   męczennica, chmiel , kozłek lekarski i melisa - o działaniu relaksacyjnym , uwalniającym wewnętrzny niepokój i ułatwiającym zasypianie.