Mruk poranny? - Kliknij tutaj aby uzyskać pomoc!

Z kilkoma, prostymi receptami  podniesiesz o poranku Twoje dobre samopoczucie.

Wyobraź sobie, że każdy dzień zaczyna się zrelaksowany i spokojny. Budzisz się, bo świeci słońce, Ty wstajesz , wyciskasz świeży sok z pomarańczy  i cieszysz się orzeźwiaącym prysznicem, aby wystartować pełen energii  w tym nowym dniu.

Czy ne wygląda tak twój poanek? Jesteś raczej zestresowany i napewno znowu się spóźnisz do pracy? Już rano nie funkcjonuje gorący prysznic, zapomniałeś wczoraj kupić owoce i o pięknej słonecznej pogodzie można tylko pomarzyć - od samego rana leje jak z kubła, co oznacza - staćmokrym jak psiak na przystanku  i wraz z innymi wpychać sią do przeładowanego autobusu.

Oto kilka wskazówek, jak można mimo tego , przyjemnie zaczynać dzień:

Mruk poranny.  41% Niemców podaje , że są rano  w złym nastroju i czują się niewypoczęci.

Pobudka. Daj sobie czas ze wstawaniem i nastawiaj budzik zawsze na tą samą godzinę. Ale już wstawaj jak on jeszcze dzwoni  i daj sobie 2 - 3 minuty ze wstaniem. Kto nadal leży w łóżku ma już pierwszą " porażkę" w tym dniu.

Rytuały poranne. Wybierz sobie rytuał, który pielęgnujesz każdego dnia, jak np. pójście po gazetę, przygotowanie kawy i siadaj zrelaksowanym do śniadania.

Poranny start. Nie zaczyna dnia z wiadomościami w radio , to ma czas - i one są powtarzane co pół godziny.  Zajmij się pozytywnymi myślami. Dzisiaj musi się wydarzyć coś dobrego  , w innym razie musisz naprawdę przemyśleć twoje życie.

Poranny pocałunek. Dla wielu jest tak ważne być budzonym pocałunkiem, jeszcze inni wolą zamiast promyka słonecznego -  łaskotki.

Ranny chleb. Staraj się jadać na śniadanie produkty pełnoziarniste i mleczne  oraz dużo świeżych owoców. 
Ranny sport. Pobudza krążenie i spalanie tłuszczu i podnosi dobre samopoczucie.  Przezwyciężyć swoje słabości.  To jest tego warte!