Delikatne usta są tylko do całowania - koniec z popękanymi i spierzchniątymi wargami!

Nasze usta są centrum naszej twarzy. One są symbolem zmysłowym i są bardzo chętnie kolorowane różnymi szminkami , podkreślane i eksponowane. Dotykać ustami inną osobę jest wskazówką bliskości i czułości. Ale popękane, spierzchnięte i nieładne usta oznaczają - " koniec z pocałunkami!" ".

Szczególnie w zimie cierpią nasze usta, ponieważ są one bardziej narażone na działanie różnych czynników jak suche,powietrze w pomieszczeniach , które odciąga wilgoć i tłuszcz i pozostawia widoczne ślady.

Wargi są tak wrażliwe, ponieważ ich skóra jest bardzo, bardzo cieniutka i jest bezbronna. Poza tym nie posiadają one gruczołów łojowych , ani potnych , które by je zaopatrywały w wilgoć i mogły pozostawić widoczną warstwę tłuszczowo - wodną . Również zawartość pigmentu jest bardzo niska i dlatego daje ledwo obronę przed działaniem promieni UV.
Jak widać brak jest zdecydowanego mechanizmu obronnego , który posiada nasza skóra na innych miejscach organizmu. To jest jedną z przyczyn, dlaczego nasze usta szybko stają się szorstkie i pękają. W zimnych porach roku wymagają one szczególnej pielęgnacji , aby pozostały miękkie i delikatne.

Produkty pielęgnacji ust

Dla zdrowia, miękkość i połysku warg proponuje przemysł kosmetyczny niesamowitą ilość różnych produktów pielęgnacyjnych, które powinny znaleźć stałe miejsce w każdej torebce. Delikatna wartstwa tłuszczowa, jaką pokrywamy nasze usta chroni ich skórę i pomaga w nawilżaniu.

Ale uwaga: jeśli ta warstwa jest za grubo naniesiona , uniemożliwia oddychanie skóry warg poprzez zawarte w niej olejki eteryczne i woski i one pozostają suche. Jeśli przy zakupie zwracamy uwagę , że jest to czysto roślinny produkt , to nie ma tego negatywnego efektu ubocznego. Również szczególnie godne polecenia są preparaty z wit. E, która pobudza odnowę komórek i tym samym przyśpiesza regenerację skóry warg.

W zimie, konieczne jest przy zakupie zwrócenie uwagi , czy usta są narażone na działanie promieni słonecznych i UV światła, jak np. u narciarzy. Do tego celu nadają się specjalne sztyfty pielęgnujące ze dodatkiem ochrony przeciw promieniowaniu UV i witaminami , które wzbogacają skórę.

Specjalną kurację pielęgnującą uzyskują usta , jeśli nanosimy na nie przed spaniem specjalny balsam lub krem, bardzo grubo, aby mógł wchłaniać przez całą noc. Następnego dnia budzisz się z miękkimi - jedwabistami wargami.

Pielęgnacja ust - wykonana przez Ciebie

Jako alternatywa dla kupnych produktów można samemu wykonać ,o wiele taniej , pewne produkty pielęgnacji . Regularne złuszczanie z następczą pielęgnacją wyczaruje napewno prawdziwe usta , gotowe do pocałunku.

1. Dodaj do małego pojemnika kilka kropli oliwy z oliwek i szczyptę soli. Wymieszaj te składniki na kremistą pastę.
2. Tą pastę nanieś ostrożnie na usta i wmasuj okrężnymi ruchami. Zawarta sól uwalnia nadmierne, złuszczone komórki i jej kryształy pobudzają dodatkowo ukrwienie. Olej dostarcza wargom wilgoci.

3. Jeśli usta zaczynają lekko swędzić , można usunąć ten peeling z pomocą wacika.

4. Aby ustom dać pielęgnację po peelingu wmasuj w nie miód. Nie tylko, że on jest smaczny , ale ma działanie przeciw zapalne i daje gładkie, połyskliwe i miękkie usta.

Na co dodatkowo koniecznie trzeba zwrócić uwagę

Jeśli masz suche usta,masz uczucie , że musisz je stale oblizywać. Tego nie wolno robić , ponieważ wywołuje to dodatkowe wysychanie poprzez efekt parowania na ich powierzchni.
Należy również unikać gryzienie i żucia ust. Najmniejsze urazy umożliwiają patogenom wnikanie i mogą wywołać zapalenia i inne choroby.

Zobaczysz: pocałunek stanie się znowu rozkoszą!