Delikatne usta są tylko do całowania - koniec z popękanymi i spierzchniątymi wargami!

Nasze usta są centrum naszej twarzy. One są symbolem  zmysłowym  i są bardzo chętnie kolorowane różnymi szminkami , podkreślane i eksponowane. Dotykać ustami inną osobę jest wskazówką bliskości i czułości. Ale popękane, spierzchnięte  i nieładne uLippesta  oznaczają - " koniec z pocałunkami!" ".

Szczególnie w zimie cierpią nasze usta, ponieważ są one bardziej narażone  na działanie różnych czynników jak suche,powietrze w pomieszczeniach , które odciąga wilgoć i tłuszcz i pozostawia widoczne ślady. 

Wargi są tak wrażliwe, ponieważ  ich skóra jest bardzo, bardzo cieniutka  i jest bezbronna. Poza tym nie posiadają one gruczołów łojowych  , ani potnych , które by je zaopatrywały w wilgoć i mogły pozostawić widoczną warstwę  tłuszczowo - wodną . Również zawartość pigmentu jest bardzo niska  i dlatego daje ledwo obronę przed działaniem promieni UV.
Jak widać brak jest zdecydowanego mechanizmu obronnego , który posiada nasza skóra na innych miejscach organizmu.  To jest jedną z przyczyn, dlaczego nasze usta szybko stają się szorstkie i pękają. W zimnych porach roku wymagają one szczególnej pielęgnacji , aby pozostały miękkie i delikatne.

Produkty pielęgnacji ust

Dla zdrowia, miękkość i połysku warg  proponuje przemysł kosmetyczny niesamowitą ilość różnych produktów pielęgnacyjnych, które powinny znaleźć stałe miejsce w każdej torebce.  Delikatna wartstwa tłuszczowa, jaką pokrywamy nasze usta  chroni ich skórę i pomaga w nawilżaniu.

Ale uwaga: jeśli ta warstwa jest za grubo naniesiona , uniemożliwia oddychanie skóry warg  poprzez zawarte w niej olejki eteryczne i woski  i one pozostają suche.  Jeśli przy zakupie zwracamy uwagę , że jest to czysto roślinny produkt , to nie ma tego negatywnego efektu ubocznego.  Również szczególnie godne polecenia są preparaty z wit. E, która pobudza odnowę komórek  i tym samym przyśpiesza regenerację skóry warg. 

W zimie, konieczne jest przy zakupie zwrócenie uwagi  , czy usta są narażone na działanie promieni słonecznych i UV światła, jak np. u narciarzy. Do tego celu nadają się specjalne sztyfty  pielęgnujące ze dodatkiem ochrony przeciw promieniowaniu UV i witaminami , które wzbogacają skórę.

Specjalną kurację pielęgnującą uzyskują  usta , jeśli nanosimy na nie przed spaniem specjalny balsam lub krem, bardzo grubo, aby mógł wchłaniać przez całą noc. Następnego dnia budzisz się z miękkimi  - jedwabistami wargami. 

Pielęgnacja ust - wykonana przez Ciebie

Jako alternatywa dla kupnych produktów  można samemu  wykonać ,o wiele taniej , pewne produkty pielęgnacji . Regularne złuszczanie   z następczą pielęgnacją  wyczaruje napewno prawdziwe usta , gotowe do pocałunku.

1. Dodaj do małego pojemnika kilka kropli oliwy z oliwek i szczyptę soli. Wymieszaj te składniki na  kremistą pastę. 
2. Tą pastę  nanieś ostrożnie na usta  i wmasuj okrężnymi ruchami. Zawarta sól uwalnia  nadmierne, złuszczone komórki  i jej kryształy  pobudzają dodatkowo ukrwienie.  Olej dostarcza wargom wilgoci.

3. Jeśli usta zaczynają  lekko swędzić , można usunąć ten peeling z pomocą wacika.

4. Aby ustom dać pielęgnację po peelingu  wmasuj w nie miód. Nie tylko, że on jest smaczny , ale ma działanie przeciw zapalne i daje gładkie, połyskliwe i miękkie usta. 

Na co dodatkowo koniecznie trzeba zwrócić uwagę

Jeśli masz suche usta,masz uczucie , że musisz je stale oblizywać. Tego nie wolno robić , ponieważ wywołuje to dodatkowe wysychanie  poprzez efekt parowania  na ich powierzchni. 
Należy również unikać gryzienie i żucia ust. Najmniejsze urazy  umożliwiają patogenom wnikanie  i mogą wywołać zapalenia  i inne choroby. 

Zobaczysz: pocałunek stanie się znowu rozkoszą!