Egzotyczny masaż - odprężenie w zimnych dniach

Jesienne dnie są idealnym czasem  dla urlopów rekreacyjnych. Na zewnątrz jest zimno i nieprzytulnie i w oazy rekreacji wabią  z ciepłymi wodami i całym rzędem przeróżnych masaży. Często jest ich tak dużo , że trudno się na jakiś zdecydować. Z tego powodu chcemy  przedstawić  cztery spośród tych niespotykanych masaży.

Masaż ajurwedyjski

Masaż ajurwedyjski opiera się na 5000 lat  starej , indyjskiej sztuce leczniczej  Ajurweda Masaże pochodzi z sanskrytu.Ona składa się z  "Ayur" i "Veda" co razem oznacza "długie życie" i "wieczną wiedzę" - czyli wiedza o długiej żywotności.

Masaż ajurwedyjski tworzy równowagę między ciałem i duszą. On pobudza  wszystkie centra  energii  w organiźmie  i pomaga zwalczać stres. W Ajurveda istenieje kilka technik masażu:

Abhyanga jest klasycznym masażem całego ciała  z użyciem oleju. Używany jest pachnący olej  ciepły wymieszany z ziołami i to w dużych ilościach. Olej ma działanie lecznicze  na skórę i wnika  głęboko w tkanki , które odżywia  i na które działa wyrównawczo. Szlaka i toksyny zostają uwolnione  i odprowadzane. Przepływ energii przez organizm zostaje aktywowany  i może osiągnąć głęboko wnikające odprężenie. Przy tzw. synchronicznym masażu  Abhyanga  pracuje jednocześnie dwóch masażystów. To ma efektywniejsze i bardziej skuteczne działanie.

Shirodhara  jest też zwany - polewaniem oleju na czoło . W tym przypadku płynie z wysokości około 10 cm  delikatny olej  na główę i czoło . To ma działanie łagodzące  i kojące na wegetatywny  system nerwowy  i jest wyrównawczym, harmonizującym i obniżającym ciśnienie.

Garshan jest masażem suchym   z użyciem jedwabnych rękawiczek. One zapewniają lepsze ukrwienie  tkanki łącznej , stymulację układu limfatycznego i odtransportowanie szlaki. 

Masaż gorącymi kamieniami

To jest masaż całego ciała,który służy głównie do  łagodzenia  napięć. Gorące kamienie  mają symbolizować przepływ lawy. Masażysta ogrzewa kamienie do 60 stopni . Następnie kładzie je na brzuch , głowę, ramiona , nogi i  stopy. W tym celu wybiera  typowe miejsca, aby  zapewnić przepływ ciepła przez całe ciało . Dodatkowo do masażu  są używane kamienie  z olejami ziołowymi .W tym przypadku masażysta masuje od głowy  w kierunku stóp. Całe ciało się odpręża  i czujesz przepływ ciepła. 

Masaż gorącymi kamieniami jest znany z jego głęboko wnikającego uczucia odprężenia. On pomaga zapobiegawczo przeciw przeziębieniom , stresowi i  zmęczeniu, wspiera uwalnianie szlaki i toksyn  i łagodzi problemy układu krążenia i zaburzenia snu. 

Masaż Shiatsu

Shiatsu pochodzi z tradycyjnej medycyny orientalnej. Przy nim jest uważany człowiek jako  całość ciała i ducha. Masaż jest masażem całego ciała ,i jest przeprowadzany na macie Futon leżącej na ziemi . Ten masaż służy zachowaniu zdrowia i witalności i nadaje się dla każdego, w każdym wieku niezależnie od stanu zdrowotnego.

Masaż  zaczyna się od rozmowy wstępnej i następnie  delikatnemu poruszaniu brzucha i pleców.  Przy tym odczuwa masażysta meridiany ciała  i przepływ energii. Dalszy masaż  jest całkowicie dopasowany dla osoby jemu podlegającej. Poprzez położenie rąk  i masaż z naciskiem  palcami , powierzchnią dłoni , łokciem i kolanem  ma przepływać energia bez przeszkód przez całe ciało.  Blokady zostają uwolnione  i przywrócona równowaga. Celem jest , wzmocnienie własnych sił  leczniczych organizmu.  

Masaż Thai

Podstawą tego masażu  są punkty marmar . To są regiony ciała , w których można poprawić  przepływ krwi i dostawę tlenu poprzez  rozciąganie lub  masaż pod naciskiem. Intensywny masaż z naciskiem polepsza oddychanie  i poprawia dostarczanie tlenu do tkanek i organów. W trakcie masażu przyjmuje osoba  podlegająca różne joga pozycje , pobudzające rgenerację  regionów ciała. Poprzez stymulowanie punktów marmar, pobudzane są linie energii. Brakująca energia życia zostaje aktywowana  i tym samym łatwiej osiągane wyleczenie.

Masaż Thai jest zalecany  głównie przy bólach pleców i karku, zaburzeniach snu , zaparciu, szumie w uszach jak i bólach głowy i stawów.