Coś ostrego z celem!

Na zimno nie ma lekarstwa! Ale jest bulwa! Korzeń imbiru!
Ona rozgrzewa ( nie tylko) w zimnych porach roku . Ona oczyszcza i ma jeszcze parę innych sztuczek w zapasie. I smakuje cudownie. Naprawdę!

To jest naprawdę wspaniał bulwa. która rozgrzewa jak wełna. Ale od środka. Opis "bulwa" jest raczej lekceważący. "Rhizom" nazywa się to coś z jasnobrązową skorupką i wieloma pozytywnymi zaletami. Skąd pochodzi imbir, o tym się spekuluje. Jest mowa o Polinezji, albo może Północnych Indiach. Napewno nie pochodzi on z Arabii, aczkolwek pisał Dioskorides w jego "Materia Medica" w pierwszym stuleciu: " Imbir jest niesamowitą rośliną dziką , bardzo często spotykaną w Arabii troglodytów.Troglo - co? A nieważne! Ważniejszym jest to co ten korzeń potrafi . Jego można kupić we wszystkich sklepach spożywczych i na rynku.

Smak. Imbir ma aromatyczny, ostry smak. On "rozgrzewa" organizm podobnie jak pieprz , goździki , kardamon lub cynamon.

Moc uzdrawiania. Kłącze imbiru zawiera lepką gumę (oleożywica), zawierającą olejki eteryczne oraz składniki ostre - gingerol i shoagolen. Preparaty z kłącza imbiru są uważane za przeciwutleniające, mające działanie przeciwzapalne i pobudzające - szczególnie na sok żołądkowy, ślinę , produkcję żółci i proces trawienia. W medycynie holistycznej jest używany imbir w dolegliwościach reumatycznych , bólach mięśni i przy przeziębieniu.

Herbata & Co. Każdy laik może przetestować działanie imbiru: poprzez np. dodanie jednego plasterka do herbaty - albo po prostu do gorącej wody. Ale najpierw obrać ze skórki! Wodę przelać przez sitko lub filtr na imbir. Niesamowite ile wapna pozostaje w sitku! Ewentualnie osłodzić z miodem.

Kuchnia. Imbir dokonuje cudów w kuchni. Jego można użyć do przygotowania potraw mięsnych lub zup. Również smakuje z rybami i owocami morskimi oraz baraniną. Czysty lub wymieszany nadaje się do konfitur, dżemów i soków. Ale najlepiej do ciastek piernikowych lub herbatników.

Piwnica. Także do napojów można jego używać: np. w piwie lub piwie imbirowym.

Magazynowanie. Imbir najlepiej przechowuje się w szufladzie na warzywa w lodówce. W suchym i zimnym miejscu przetrwa parę tygodni . I jeśli zacznie kiełkować w upale , można jego przesadzić i spróbować hodować.