Jak poszczególne sporty zmieniają ciało

Jak poszczególne sporty zmieniają ciało

Każdy sport ma szczególny wpływ na ciało. Rzućmy okiem na kilka wybranych sportów i jak one zmieniają ciało.

Istnieje wiele kształtów ciała. Dla zawodowych sportowców struktura ciała i kształt dyktują, jaki sport jest dla nich odpowiedni. Jeśli jesteś naturalnie szczupły i lekki, będzie ci łatwiej w maratonach niż w zapaśnictwie sumo.

Uprawianie sportu jako hobby, na szczęście, nie jest tak bardzo uzależnione od fizycznych zalet. Możesz uprawiać dowolne dyscypliny sportowe i tam się rozwijać. Z czasem organizm dostosuje się do obciążenia - więc sport zmienia nasz wygląd. Jeśli masz na myśli konkretny cel, jak chcesz wyglądać, powinieneś również wybrać odpowiedni sport. Nie każdy sport automatycznie prowadzi do budowy szerokich barków. Spójrzmy na kilka dyscyplin sportowych i ich wpływ na ciało w czasie:

Bieg

Ludzie, którzy lubią biegać na większe odległości, mają bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej i są bardzo szczupli. Mięśnie są podkreślone, co nie wynika z masy mięśniowej, ale z niskiej tkanki tłuszczowej. Biegacze o mniejszej wadze są bardziej wydajni na każdym kroku.

Boks

Z jednej strony, bokserzy potrzebują dużo siły, aby dostarczyć odpowiednie ciosy, więc potrzebują dużo mięśni. Z drugiej strony muszą być bardzo wytrwali, co utrudnia nadmierna masa mięśniowa. Im więcej masz mięśni, tym więcej tlenu potrzebuje organizm, aby działać.

Pływanie

Pływacy zazwyczaj mają szerokie ramiona i tułów, ale generalnie nie są zbyt muskularni. Zbyt wiele mięśni zmniejsza prędkość w wodzie, ponieważ tworzą opór. Badania wykazały, że pływacy mają również nieco większy procent tkanki tłuszczowej niż inni sportowcy wytrzymałościowi. Powodem jest to, że tłuszcz ma większą siłę wyporu niż mięśnie. Ponadto dodatkowy tłuszcz ciała prawdopodobnie powstaje w wyniku wielokrotnego długiego pobytu w zimnej wodzie.

Tenis

Gracze w tenisa mają silne nogi, szerokie ramiona i mocne plecy. Potrzebują ich do wybuchu na polu. Przedramiona są również mocno wytrenowane przez rękę, która prowadzi uderzenia.

Yoga

Oczywiście, dużo zależy od rodzaju jogi, którą praktykujesz. Na przykład ćwiczenia z użyciem siły lub asztanga trenują górne części ciała, ramiona i ręce.

Zasadniczo, ciała osób uprawiających jogę, są szczupłe, ponieważ mięśnie są rozciągnięte podczas ćwiczeń.

Piłka nożna

W piłce nożnej - nietrudno zgadnąć - trenowane głównie nogi i tors.

Kolarstwo

Od kolarstwa uzyskasz umięśnione nogi i szczupłą górną część ciała. Co często jest jednak pomijane: do jazdy na rowerze potrzebna jest również silna górna część ciała.

Wioślarstwo

Podczas wiosłowania, każda większa grupa mięśni w ciele jest używana. Zaczyna się od nóg i przechodzi przez biodra i z powrotem do ramion. Aby wioślarze mogli wprowadzić energię do wody, potrzebują stosunkowo dużej ilości mięśni.

Chodzenie

Spacer to nie tylko coś miłego, ale także dbanie o zdrowie. Podczas spaceru rozwijasz szczupły, pionowy tułów i kształtne pośladki Jeśli świadomie używasz rąk, one również stają się bardziej określone w miarę upływu czasu. Ponadto mięśnie brzucha są ćwiczone podczas chodzenia, jeśli postawa i technika są prawidłowe.