Księżyc i nasze zdrowie- główne cechy i wpływ faz księżyca

Sypiasz źle przy pełni? To należysz do grupy osób,  odczuwających wpływ księżyca na nasz organizm. Jak już nam wiadomo ma księżyc nie tylko wpływ na pływy, ale również  na istoty żyjące na ziemi.

Księżyc W "naukowych badaniach" biorytmu jest rytm księżyca oznaczany jako  rytm emocji, zwany wrażliwością i  nerwowością. Nawet jeśli naukowcy mogli tylko częściowo udowodnić wpływy księżyca, jest jego działanie uznawane za oczywiste u ludności prymitywnej, która używa  starą wiedzę o jego wpływie na nasze zdrowie.

Uważa się, że organizm reaguje na drgania wywołane rotacją księżyca i położeniem innych planet. Nasz organizm jest " podstawą rezonansu" dla drgań i one mogą mieć wpływ na różne organy.

Naukowo udowodniono do tej pory tylko,  że przy pełni:

  • wzrasta aptetyt, ponieważ  żołądek produkuje więcej soków żołądkowych
  • seksualność jest aktywniejsza, ponieważ organizm uwalnia więcej hormonów
  • co piąty noworodek zostaje zaplanowany w pełni księżyca

Ponadto, następujące fakty nie są zaprzeczane przez naukowców, ale również nie zostały udowodnione:

  • czułość oczu na kolory zmienia się przy pełni. Ludzkie oko jest bardziej wrażliwe na czerwony kolor, aniżeli niebieski
  • chorzy na sere są przy pełni bardziej narażeni 

Ponieważ nauka nie może udowodnić wielu wpływów księżyca, często śmieje się wielu , jeśli korzystamy z doświadczenia naszych przodków. Ale również w dzisiejszej nowoczesnej medycynie diagnostycznej z wieloma aparatami, wracamy do medycyny przodków, szczególnie wtedy, gdy  docieramy do granic naszej medycyny nowoczesnej.

Ale wypróbuj samemu na podstawie paru podstawowych reguł  i działania faz księżyca, czy odczuwasz jego działanie  na ciało i zdrowie:
Przybierający księżyc
Ma działanie konstrukcyjne, pochłaniające i gromadzące energię. To jest czas , kiedy można organizmowi wiele doprowadzić i jego wzmacniać.

Odbierający księżyc.
W tej fazie działanie jest  wydechowe, pocące, wysuszające i zużywające energię. W tej fazie szybciej  przebiega proces zdrowienia. W tej fazie, mimo podwyższonego apetytu, nie przybieramy na wadze. Zadania w szkole i testy mają pozytywne rezultaty. Jeśli masz się poddać operacji, to w tej fazie jest  lepiej.

Nowy księżyc
To jest dobry czas, aby zrezygnować z wad. Także dieta w tej fazie jest  o wiele bardziej obiecująca, ponieważ organizm wykazuje wysoką gotowość zwalczania toksyn.
Nowy księżyc do  pełni księżyca
W tej fazie działają środki uspakajające bardzo powoli, albo są nieskuteczne. Preparaty pobudzające wykazują wysoką skuteczność działania i działają bardzo szybko. 
Pełnia księżyca
W pełni księżyca, mamy wyższą temperaturą ciała niż normalnie. Osoby, które  lekko są pobudliwe lub  mają skłonności do histerii, są bardziej wrażliwe. W tym czasie rodzi się więcej dzieci  i zioła, zbierane w tym czasie  mają być szczególnie skuteczne. .

Księżyc w koniunkcji Saturna
Choroby, które  zaczynają sią w tym okrsie trwają na ogół bardzo długo. Pobudzające preparaty tracą ich skuteczne działanie lub działają bardzo słabo.
Mars w koniunkcji Księżyca
W tej fazie księżyca działają wszystkie środki lecznicze bardzo skutecznie.