Ztrata wagi z fazami księżyca - jak pasuje to razem - księżyc i odżywianie?

Nie tylko odnośnie naszego zdrowia  możemy mówić o pozytywnym wpływie księżyca. Kto wie, jak księżyc wpływa w naszym organiźmie na przetwarzanie pobranych pokarmów, czy jest możliwe wykorzystanie tego działania, aby zapobiegać efektowi jo - jo?Usunąć

Szeroki  zakres proponowanych pokarmów jest jednym z powodów, dlaczego jadamy automatycznie więcej, aniżeli nasz organizm potrzebuje. W przeróżnych magazynach są stale proponowane diety , które mają się opierać na zbadanych faktach. Aczkolwiek działanie księżyca jest nadal nie zbadane, mają diety z jego fazami nadal bardzo dużo zwolenników. Przy tym pojęcie "dieta" jest rozumiane jako całkowita zmiana dotychczasowych nawyków odżywiania , dla osiągniącia idealnej wagi.  Przy diecie z książycem nie jest ważne liczenie kalorii. Konieczne jest wiedzieć co możemy  jadać  w określonych porach fazy księżyca.

Między nowiem i ponownym nowiem mamy dokładnie 27 dni, 7 godzin i 43 minuty. W tym czasie  traci ksiąśyc i następnie przybiera. On przebega w tej fazie  każde 2 - 3 dni  pewien  znak zodiaku. Zależnie od tego w jakim zodiaku znajduje się akurat  księżyc, reaguje nasz organizm odpowiednio różnorodnie. 

Nowy księżyc stoi na nowy początek. To jest idealny czas, aby rozpoczynać dietę. Ta faza jest znakomita dla detoksykacji  i uwalniania szlaki . Oczyszczające działanie ziołowych herbat  zostaje dodatkowo wsparte poprzez impulsy wysyłane przez księżyc. Jeśli zaczynasz przy nowiu  3- dniową kurację z sokami, jest ona o wiele bardziej efektywną  i zapasy tłuszczu tylko topnieją.  Poza tym  łatwiej rezygnujemy z nieprzyjemnych nawyków jak palenie papierosów, alkohol czy pojadanie słodyczy.

Przy przybiierającym księżycu  zużywa organizm pokarm szczególnie dobrze. Organizm znajduje sią w fazie regeneracji i czepia się wszystkiego  - także kalorii i tłuszczu. Jeśli w tej fazie nie  praktykujemy wstrzemięźliwości, szybko przestraszymy się tym co pokazuje waga. Mięso i wędliny powinny być bardzo oszczędnie spożywane, ale więcej produkty sojowe.

Przy pełni księżyca, reaguje wiele osób nerwowo , jest napiętym i pobudliwym. Ta nerwowość może mieć negatywny wpływ na przewód pokarmowy. Ale to jest równocześnie czas, kiedy organizm  najbardziej wchłania wszystkie odżywki. To jest pozytywne  dla systemu immunologicznego , ale bardzo negatywne  dla utraty wagi.  Szczególnie ta faza pobudza  pragnienie na łakocie  jak słodycze i węglowodany.

W fazie utraty znikają kilogramy w mgnieniu oka. Organizm zużywa bardzo dużo energii , ty czujesz się szczególnie sprawnym. Małe grzeszki przy diecie są wybaczane , ponieważ metabolizm pracuje na najwyższych obrotach i kalorie sä spalane.

Jak już wspomniano, nie tylko fazy księżyca mają wpływ na  odżywianie, ale również jego pozycja w zodiaku. W tym przypadku jest bardzo ważne wiedzieć, jakie pokarmy  wolno jadać  w jakich czasach księżyca i jakie nie.

Znaki ognia  (Baran, Lew, Strzelec)  określją jakość białek. Tzn. białko jest szczególnie dobrze  zużywane. To ma tą zaletę, że jesteśmy szybko syci. Wadą jest, że za duże ilości bałka działają  na trawienie. W tych znakach zodiaku są  rośliny owocowe sczególnie  dobrze strawiane.
Jedz fasolę, pomidory, groch, soczewicę, dynie, ogórki, figi, jagody, melony, paprykę.

Znaki ziemi (Byk, Panna, Koziorożec) mają wpływ na jakość soli . Używaj jej bardzo małe ilości, albo zrezygnuj całkowicie. Jeśli potrzebujesz to tylko sól ziołowa lub morska. Poza tym działa księżyc na korzenie roślin.
Jedz ziemniaki, seler, cebulę, czosnek, rzodkiewki, w<ążymord, marchew.

Znaki wodne (Rak, Skorpion, Ryby) odnoszą się do jakości węglowodanów. Często masz w tym czasie niesamowity apetyt na chleb, ciasta i słodycze. Te znaki  sprzyjają również zielonym liściom.
Jedz sałatę, szpinak, kapustę włoską, kapustę, szparagi, porę i  pietruszkę.

Znaki powietrza (Bliźnięta, Wodnik, Waga) mają wpływ na system hormonalny.  Szczególnie tłuszcze i oleje są wspaniale zużywane. Zrezygnuj ze zwierzęcych tłuszczy i używaj tylko na zimno tłoczone tłuszcze roślinne. Księżyc podnosi strawność roślin kwiatowych.

Jedz karczochy, brokuły, awokado lub kwiaty czarnego bzu.

W celu pozyskania pozytywnego protokułu Twojej diety, konieczne jest prowadzenie książki  księżyca. W niej notujesz wszystkie szczegóły  Twojego odżywiania  z datą , fazą księżyca i znakiem zodiaku , jak i Twoją wagę.  W ten sposób możesz samemu sprawdzić , czy faktycznie i w jakim stopniu ma księżyc wpływ  na Twój organizm.