Mężczyźni zawsze chcą (n) ...

Nowe niemieckie badanie zachowania seksualnego  pokazało przykrą prawdę: coraz częściej rozprzestrzenia się brak napędu seksualnego  w łóżku. I coraz więcej mężczyzn  nie ma ochoty na seks z partnerką. Powodem jest stres. I za dużo żeńskich hormonów u mężczyzn.
On nie jest znanym dr. Sommer czasopisma BRAVO , ale nazywa się także: prof. dr.  Frank Sommer z Instytutu  dla Zdrowia Mężczyzn przy Uniwersytecie w Hamburgu  i ma bardzo podobny job. On jest specjalistą w zakresie zaburzeń  seksualnych u mężczyzn. I dlatego przyczepił się do pytania: jakie preferencje seksualne mają mężczyźni. On wysłał ponad 10.000 ankiet  do mężczyzn i na podstawie odpowiedzi doszedł do wniosku, że w sypialniach niemieckich niewiele się dzieje. Powodem mają być, obok stresu, nadmiar hormonów żeńskich u mężczyzn.
Fakty
•podczas gdy wcześniej u 18 - 30 letnich  nie było dni bez seksu , dzisiaj jest to stan wyjątkowy " Jak często masz seks"? To pytanie , postawione przed 30 laty zostało odpowiedziane  z 22 - 28 razy na miesiąc. Dzisiaj , według eksperta, nie mają mężczyźni seksu nawet nie o połowę mniej : tylko 4 - 10 razy w miesiącu. 
• jeszcze mniej seksu mają mężczyzni w wieku od 31 do 40 lat: 3 - 6 razy w miesiącu i to jest już normalne.
• również sek u  41- do 50-latków nie jest częsty: wystarcza 2 - 3 razy w miesiącu.
• czy mniej jest możliwe? naturalnie 51 - 60 letni mają  najwyżej seks 2 razy w miesiącu, ale nie w roku.

Przyczyny:
• Wyżyny kariery i niż seksualny mają, według prof. Sommer  wiele wspólnego. Ciągły stres w pracy ma być powodem flauty w łóżku. "Istnieją badania socjologów , które wykazują, że dzisiaj jest oczekiwana trzykrotnie wyższa wydajność w pracy , aniżeli przed 10 laty" - to twierdzi prof. Sommer. Wieczorem brak po prostu energii.
• Brzuchy męskie są jak mordercy pociągu seksualnego. Nie, że wyglądają nieprzyciągająco , ale dlatego, że w tłuszczu zostaje zamieniony męski hormon testosteron na żeńskie hormony  estrogeny - i one działają u mężczyzn inaczej, aniżeli pobudzająco ( w przeciwieństwie do organizmu kobiecego). "Ten brak równowagi  hormonalnej  ma negatywny wpływ na  napęd, wydajność i libido " tłumaczy prof. Sommer. Szczególnie piwo obniża potencję , bo w nim  są zawarte dodatkowe fitoestrogeny, które mogą zostać zamienone przez organizm w aktywne estrogeny.