Nowo odkryta kapusta & co - wspaniałe stare metody babcine odkryte na nowo!

Łokcie i kolana bolą i są opuchnięte. Diagnoza lekarza - zapalnie kaletki. Nic nie pomaga - aż używamy .. kapustę pospolitą lub włoską! Trudne do uwierzenia , ale parę tych grubych liści położonych na opuchnięty łokieć lub kolana w ciągu nocy i owinięte bandażem działa CUDOTWÓRCZO : następnego dnia jest bół złagodzony i guz o wiele mniejszy.

Także w chorobie zwyrodnieniowej stawów lub bardzo źle gojących się ran ( rany świeże, dobrze wymyte!) może kapusta działać cuda. Użyta od środka , wielu przysięga, że nie ma nic lepszego przeciw wrzodom żołądka. Jak ją używać? Po prostu pijać parę razy dziennie jedną filiżankę soku z białej kapusty i to może pomóc, że wrzód żołądka zanika w ciągu 10 dni!

Także używany od setek lat twarożek jest znany jako środek do okładów. Np. okłady na piersi przy zapaleniu oskrzeli , kaszlu lub gorączce są wspaniałym środkiem domowym, bez nieporządanych działań ubocznych , pomagającym uwolnić śluz, złagodzić kaszel , obniżyć gorączkę i zapewnić spokojny, kojący sen. Okłady z twarożkiem mają ogólne działanie przeciw obrzękowe i kojące bole. Dochodzi do kontaktu twarożku ze skórą, zaczyna się proces powstawania kwasu mlekowego. To działa pozytywnie na zapaloną tkankę. Także przy ostrych stanach zapalnych stawów aż do wypadania krążków stawowych , jak i stłuczeniach, skręceniach itd.. jest twarożek nie to zastąpienia!

Nagietek , jest znany jako stary środek pielęgnacji skóry. Nie ma nic lepszego , aby szorstka, sucha skóra stała się ponownie gładką i elastyczną, ponieważ nagietek wspiera własne siły uzdrawiające organizmu. On ma lekko ściągające działanie i pobudza krążenie . Maść jest używana przy skręceniach i stłuczeniach . On działa przeciwobrzękowo i koi bóle. .

Małym codotwórcą jest ocet jabłkowy - wewnętrznie jak i zewnętrznie stosowany. Kto się nim naciera ( naturalnie następnie bierze porządny prysznic, aby pozbyć się zapachu) , pobudza metabolizm i czuje się jak nowonarodzonym. Tkanki są jędrniejsze i elastyczniejsze. Także przy leczeniu ran lub zwalczaniu grzybicy stóp - jest on bardzo pomocnym.
Wewnętrznie stosowany jest balsamem dla naszych nerwów, zapobiega zwapnieniom, chroni przed osteoporozą, zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii gnilnych w jelitach i poprawia wydajność nerek.