Piękne stopy latem!

Za dużo zrogowaciałej skóry...! Lato nadchodzi  i z nim czas noszenia Japonek. Piękne, wypielęgnowane stopy są koniecznością!  Jak to zrobić, aby nie wstydzić się chodzić w sandałach?

Jeśli  o tym pomyślimy, że nasze nogi  w ciągu całego życia chodzą ponad 16.000 km , to dopiero wtedy zrozumiemy , jak wartościowe one są dla nas. Nie tylko latem , kiedy  palce i oięty mają swobodę. W ciężkich butach zimowych, owinięte skarpetami  często nie są  brane pod uwagę. Ale teraz jest pora na to!

Jako pierwszy krok do pięknych stóp jest relaksująca, pachnąca kąpiel stóp. Kilka minut w temperaturze około 37 stopni Celsjusza  wystarcza , aby zrogowaciałą skórę usunąć pumeksem  lub specjalnym pilnikiem. W żadnym wypadku nie używać ostrych narzędzi , bo to może pprowadzić do bardzo bolesnych urazów.

Krok numer dwa:  pielęgnacja paznokci! Istnieje wiele porad, jak można usuwać naskórek z paznokci stóp  - ale one przeważnie nie są godne polecenia.  Lekkie , delikatne przesuwanie  z pomocą pałeczki drewnianej , jest często wystarczające. W innym przypadku może dojść do zapalenia całego paznokcia  i tym samym jest koniec z noszeniem sandałów.

I paznokci NIE  wolno obcinać na okrągło! W kącikach  powinny być lekko opiłowane , aby nie wcierały sią boleśnie w skórę i w najgorszym przypadku wrastały w skórę. Wskazówką jest , że koniec paznokcia znajduje się na jednej linii z końcem  palca.

Nie mają paznokcie ładnego zabarwienia , pomagają ciemne lakiery do paznokci . Albo próbujesz  te miejsca rozjaśnić z pomocą cytryny - funkcjonuje leppiej niż myślane!

Odnośnie lakieru do paznokci: krok numer trzy: konieczne nanieść na paznokieć powierzchniowy lakier bezbarwny i dopiero ten z odpowiednim kolorem. To nie tylko wygładza powierzchnię  i pomaga w lepszym trzymaniu lakieru , ale również chroni paznokcie  przed długotrwałym przebarwieniem ( też może być wywołane przez ciemny lakier).

Aby lakier miał równomierny wygląd , najlepiej jest użyć malutkie rolki piankowe między paznokciami.  I zawsze lakierować  od naskórka do końca paznokcia. Rozpoczynać od środka paznokcia.

Krok numer cztery: piękne stopy są tylko możliwe   z wilgocią. Emulsja  nie jest wystarczająca. Najlepiej każdorazowo po myciu używać krem do stóp.  Albo przed spaniem  nasmarować grubo  tłusty krem lub wazelinę , włożyć skarpetki  i tak sypiać. Następnego dnia  wstajesz z delikatnymi stopami " królewny" - i czas dla Japonek i sandałów może spokojnie nadejść!