Prawda o saunie

Szczególnie jesienią  przysięga wiele osób na  pozytywne działanie sauny . O czym już dawno wiedzą  Finowie , staje się coraz popularniejsze u nas. Nie tylko oczyszczanie ciała i ducha . Bezużyteczne pocenie się z obcymi osobami  i o tych, których to nie cieszy.

Spieranie się.  Słowo  sauna pochodzi  z fińskiego i oznacza pocenie się w specjalnym pomieszczeniu.

Dobre sampoczucie. Początkowym sensem pocenia się  było oczyszczanie ciała . I tak nazywa się to w Finlandii: " kobiety są najpiękniejsze po saunie". Sauna  ma pozytywne działanie na autonomiczny system nerwowy  i ogólne dobre samopoczucie  oraz wzmacnia sytsem immunologiczny  i tym samym odporność na przeziębienia. Także wygląd skóry polepsza się po wizycie w saunie.

Napar. To przeważnie woda z olejkami eterycznymi , polana na gorące kamienie  i rozprzestrzeniona w powietrzu z pomocą ręcznika . To jest bardzo popularne w Niemczech i Austrii. W Finlandii całkowicie nieznane.

Gorąco. Temperatura w saunie wynosi zazwyczaj od 80 do 100 stopni Celsjusza. Przy wystarczającej ilości powietrza może podnosić się do 130 stopni.

Rzym. Już w starożytnym Rzymie było wzajemne kąpanie i  bycie w saunie bardzo popularne . Freski Pompei  pozwalają o tym  myśleć. One pokazują seksualne ekscesy w saunie.

Być nagim. Być nagim i przebywanie z obcymi w saunie może dal wielu być pożądaniem. Dla innych ma to gorzki przesmak.

Kontakt. Nawet dzisiaj jest uwaane, że wiele saun pozwala na więcej, aniżeli tylko pocenie się . W " normalnej" saunie są  ataki różnego rodzaju zabronione  i prowadzą do zakazu wizyt.

Za gorąco.  To nie jest dla słabych serc  i  aktów seksualnych w saunie. Poprzez gorąco  jest bardzo  nadwyrężony system krążenia  i  może to doprowadzić do dolegliwości sercowych.