Prawdziwe piękno idzie od środka - wskazówki odżywiania dla zdrowej i gładkiej cery

Skóra jest największym organem naszego organizmu . Jak tarcza ochronna tworzy elastyczną powłokę całego ciała - warstwa odzielająca ciało od środowiska zewnętrznego. U dorosłego obejmuje ona powierzchnię około 2 metrów kwadratowych . Potrzeby skóry zmieniają się zależnie od pory dnia , pogody, środowiska i wieku. Najważniejszym czynnikiem dla zdrowej i ładnej skóry jest w każdym przypadku dostarczanie wystarczaj

Skóra chce być pielęgnowaną nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Czy wiesz, że niedobór krzemionki, podwyższony poziom wapnia czy złe trawienie białek powodują powstawanie zmarszczek? Niedobory i nieprawidłowe odżywiaonie obciążają skórę. Ona staje się suchą, cienką, traci na elastyczności i zaczyna się złuszczać. Zdrowa skóra jest uzależniona od dostawy białek, tłuszczów, witamin i minerałów.

Główny budulec białek, n ważne dla życia aminokwasy, utrzymują skórę stabilnie i wspierają jej elastyczność. Poprzez niedobory białek brakuje organizmowi kolagenu i elastyny . I thanka łączna wiotczeje.

Poprzez odpowiednie dostarczanie wielokrotnie nienasyconych kwasów tłuszczowych, w szczególności kwasu linolowego i kwasu linolenowego, można unikać powstawaniu złuszczeń i zaczerwień. Wielokrotnie nienasycone kwasy tłuszczowe pobieramy poprzez olejej roślinne i tłuste ryby.

Witaminy i składniki mineralne są najważniejszymi odżywkami dla zdrowej skóry, ponieważ są odpowiedzialne za wiele procesów metabolicznych.

Witamina A reguluje odnowę komórek i tym samym chroni skórę.

Witamina C reguluje zawartość wilgoci w skórze, wzmacnia tkankę łączną.

Witamina E wzmacnia tkankę łączną i chroni skórę przed powstawaniem plam starczych i zmarszczek.

Kwas pantotenowy dostarcza składniki odżywcze do komórek i wodę dla redukcji zmarszczek i ma działanie kojące na skórę.

Niedobór witaminy B2 prowadzi do powstawania pęknięć w kącikach ust.

Witamina B6 reguluje zawartość tłuszczu skóry.

Biotyna jest odpowiedzialna za rozwój skóry, i tym samym ppomaga przy wiotkiej i złuszczającej się skórze.

Cynk koi skórę i łagodzi stany zapalne.

Żelazo nie pozwala sórze wyglądać blado.

Sód, chlorek i potas są odpowiedzialne za naprężenie tkanki w komórkach ciała i regulują gospodarkę wodną.

Wapń chroni przed łuszczącą się skórą.

Uwodnienie, najlepiej z wodą daje skórze elastyczność i napięcie. Z wiekiem wysycha skóra łatwiej . Woda chroni komórki i transportuje odżywki.

Składniki wielu owocach wyświadczają wiele usług dla zdrowia i piękna skóry. Najważniejszy jest ananas , jabłko, truskawki, orzech kokosowy , papaja i winogrona. Zawarte w nich składniki rozwijają ich działanie zarówno wewnątrz jak i na zewnótrz - tzn. nie tylko przez zjadanie, ale również poprzez położenie na skórze.

Oprócz zdrowego odżywiania istnieje wiele innych czynników, mających wpływ na skórę . Tymi czynnikami są:

  • nie palić tytoniu.
  • nie poddawać skóry nadmiernemu działaniu słońca i solarium
  • zredukować stres
  • przebywać bardzo długo na świeżym powietrzu
  • wysypiać się
  • nie czyściś skóry nadmiernie
  • utrzymywać stan psychiczny w równowadze
  • wybrać odpowiednie produkty pielęgnacyjne dla własnej skóry

Jeśli utrzymasz te podane wskazówki , będziesz Ty i Twoja skóra czuć się wspaniale i będziesz prawdziwie promieniować urodą przez skórę.