Prawidłowe oddychanie - czysta energia poprzez więcej tlenu!

Oddychanie to o wiele więcej, aniżeli tylko pobieranie tlenu  - oddychanie łączy nas z całym światem  : my wydychamy dwutlenek węgla, rośliny jego wdychają. Drzewa, trawy, kwiaty dają nam ponownie tlen - i kot, ryba czy  insekty jego ponownie wdychają. ..Wszystkie żywe istotny na ziemi  wdychają i wydychają i tym samym są ze sobą związane. I to już od urodzenia . Oddychanie to życie!

Dlatego nie ma się czemu dziwić, jeśli oddychaniu zostają przypisane  siły zmian, rozwiązania i leczenie. Profesjonalnie przeprowadzone terapie oddechowe  mają na celu otwieranie przestrzeni, gdzie wsparcie  i pomoc  są źródłem  wzmocnienia i radości życia.

Kto nie wierzy powinnien najlepiej zobaczyć to przeciwne : my się boimy  - i nam zatyka oddech od strachu . My oddychamy płytko , jesteśmy napięci  i oddychamy za szybko  - od razu czujemy się źle, brak koncentracji i zmęczenie się rozprzestrzeniają . Co przemawia przeciw twierdzeniu , że prawidłowe oddychanie  ma pozytywny efekt na  ciało, ducha i umysł?!

Wymagane jest przy tym, że jesteśmy świadomi prawidłowego oddychania. I od razu możemy zaczynać: jeśli w sytuacji stresowej oddychamy celowo powoli to się szybciej odprężymy . Jeśli wdychamy głęboko powietrze , znika lęk szybciej i nasz organizm dostaje więcej sił. 

Istnieje wiele metod, jak trzeba przeprowadzić terapię oddechową. Na stojąco, na siedząco podczas ruchu  zostają przeprowadzone celowe ćwiczenia  ruchowe, odprężające  i relaksacyjne , które nie tylko pomagają w aktualnych dolegliwościach ( myślimy o alergikach, czy chorych na astmę), ponieważ poprawiają  funkcjonowanie dróg oddechowych i płuc.  One prowadzą do lepszej pewności siebie , poprawiają świadomość własnego ciała i dają więcej energii.

Na początku jest w pełni wystarczające  obserwowanie własnego oddychania - wdech - jak idzie, wydech - kiedy przychodzi. Podnoszą się przy tym łopatki , czy brzuch  i przepona się poruszają podczas wdechu   , a może oddychasz tylko górną  połową płuca?  Każdy może sam ćwiczyć , aby rozpoznać prawidłowy, własny oddech  i ewentualnie wprowadzić pewne zmiany: łopatki na dół! Głęboki wdech  aż do dolnego płata płuc i wdychać w brzuch. Tak samo  powinien funkcjonować wydech.

Niektórym zakręci się w głowie pod wpływem tego nadmiaru powietrza  - dlatego polecamy rozpoczęcie ćwiczeń na siedząco lub leżąco. Nie zaszkodzi robienie przerw i trochę pomarzyć - i następnie dalej oddychać.

Z czasem stanie się to nawykiem  -  będziesz obserwował własny oddech w specjalnym do tego przeznaczonym czasie . I myśl krótko o tym : w tramwaju, za biurkiem, podczas  posiedzenia , czy na zakupach... i poprawiaj  Twoje łopatki , kieruj celowo powietrzne na przeponę... I w końcu nadejdzie ten dzień : tak jak latami nauczyłeś się fałszywie oddychać, możesz trenować tego przeciwieństwo  i samemu zapewnić sobie więcej energii , tlenu i zdrowia. To jest bardzo proste , tylko trzeba z tym zaczynać...!