Przeciw kacowi w Środę Popielcową

Środa Popielcowa i kac  - oficjalnie jest to rezultatem nadmiernego świętowania i wielu uroczystości  i jest zwane  "objawem alkoholowego upojenia", który  ogólnie znamy jako " kac". Ale dlaczego smakuje temu " kacowi" następnego dnia  pikankna zupa na śniadanie  czy kwaśna rybka...?

Język j jest jakby pokryty meszkiem , w głowie buczy jakby  w nim siedział rój pszczół , mamy zawroty głowy i mdłości  ... to był rezultat Ostatków.  W zasadzie mamy lekkie zatrucie alkoholowe  (Brytyjczycy nazywają je "Hangover"). Alkohol, który nam najpierw dał  zabawę i relaks , wpędził nasz organizm na kożńu w niesamowity stres!  Napoje z cukrem i  gazowane  podniosły jeszcze jego działanie. Ale mimo wielu dobrych intencji, tego nigdy - nigdy - nigdy więcej nie powtórzyć - co możemy w tej sytuacji teraz zrobić?

Po pierwsze:  w żadnym wypadku siadać za kierownicę! Organizm rozpoczyna  redukowanie zawartości spożytego alkoholu dopiero dwie godziny po ostatnim spożyciu i na godzinę zużywa około 0,1 - 0,2 g/ kg wagi ciała  ( i tego nie można niczym przyśpieszyć!)
Na przykład: 70-kilogramów cięźki mężczyzna wypił dwa kufelki piwa , zawierające około 40 g alkoholu . To oznacza, że on dopiero po 6 godzinach po spożyciu, jest znowu w pełni trzeźwym.  Dopiero dwie godziny po spożyciu  rozpoczyna się jego zużycie przez organizm i to oznacza , że po piciu minie 8 godzin  aż do całkowitego wytrzeźwienia i tym samym zdolności jazdy samochodem.

Po drugie, alkohol pozbawia organizm płynów i z  nimi minerałów. Jednocześnie zakwasza alkohol  nasz organizm  i obniża poziom cukru we krwi . Dużo wody ( mineralna) i/lub sok pomarańczowy , ale nie kawa , mają działanie nawadniające. Herbata z rumianku lub mięty  koją podrażniony żołądek  i łagodzą uczucie nudności , również posolony rosół  może być pomocnym.  Jedna łyżka miodu podnosi poziom cukru . Ostry śledzik czy ogórki kiszone wyrównują niedobory minerałów  i wspierają zużycie alkoholu. Głód na coś bardzo solidnego do zjedzenia  jest sensownym. Zawarta w tej żywności sól , wspiera wyrównanie niedoborów minerałów. 

Również tosty i jajecznica z boczkiem są  wspaniałym śniadaniem na kaca. Jedzenie - jeśli możliwe - jest zawsze dobrą metodą  zwalczania kaca, podniesienia poziomu cukru we krwi  i metabolizmu oraz tym samym, przyśpieszenia zużycia alkohlu..
Duża szklanka soku pomidorowego z odrobiną soli i pieprzu Cayenne czasem działa cuda. Sól morska uzupełnia  również straty minerałów, pieprz Cayenne jest naturalnym środkiem przeciwbólowym  i sok z pomidorów  nawadnia...dodatkowo jeden banan , aby dostarczyć wypłukany potas   i jedna tabletka magnezu.
I jeszcze jedno: jak tylko możliwe przebywać długo na świeżym powietrzu , bo spacer napędza nasze krążenie! 

Ale  mimo wszystko - zapobieganie jest lepsze niż  cierpienie - i  spożywanie ryb we Środę Popielcową, które się wykluło z wcześniejszego śniadania kaca - jest o o wiele smaczniejsze  bez kaca! 
Więc: zawsze stworzyć dobre podstawy: tłuszcze i  bogate w białko przekąski opóźniają  wchłanianie alkoholu  i nie pijać " wszystko  na raz wymieszane" , w międzyczasie zawsze szklankę wody  ( zawiera sód)  - i naturalnie nie pijać za dużu!  Szczególnie niebezpieczne są koktajle  - słodkie i wysokoprocentowe , wywołują najczęściej bóle głowy  następnego dnia.
Przed pójściem do łóżka  dobrze wywietrzyć pomieszczenie , wziąć tabletkę multiwitaminową i/lub aspirynę i pić bardzo dużo , aby przywrócić równowagę elektrolitów.

Co  oznacza, często cytowane " piwo naprawcze" -  od niego możemy tylko odradzać. Ono uspakaja na krótko nerwy , bo podnosi w ciągu paru sekund poziom alkoholu . Ale prawdę powiedziawszy  - to " naprawcze piwo"  ( albo kieliszeczek wódki...) jest fatalne  i absolutnie zabronione: ono przesuwa kaca o parę godzin . I każdy, kto nie jest alkoholikiem i " tylko"  w Ostatkach trochę zboczył z prostej drogi , będzie miał już nudności, jak tylko pomyśli o tym  "naprawczym " piwie...po kacu.