Sypiasz dobrze? Parę porad dla relaksującego snu

Ankiety wykazały następujący, niepokojący obraz: prawie połowa kobiet i co czwarty mężczyzna bardzo źle sypiają. Dlatego coraz więcej osób " pomaga" sobie tabletkami i tym samym wstępuje w błędne koło: jeśli raz kiedyś nie mają tabletki, nie są w stanie zasnąć! Lepiej jest spróbować sprawdzonymi metodami domowymi lub innymi sztuczkami trzymać się z daleko od tej zależności...

Codzienny stres w pracy i z rodziną, przegrzana sypialnia napchana książkami, odzieżą, aktami, do tego jeszcze komputer stojący obok łóżka i telefon... wszystko to brzmi bardzo martwiąco. Jeszcze dochoidzi do tego przeciążony późną kolacją żołądek, brak prawdziwego ruchu już od paru tygodni i na zewnątrz palną się lampy uliczne i ich światło wnika do sypialni. I żeby nie było już dosyć mamy dzisiaj pełnię księżyca, który nam świeci w oczy... Szczerze mówiąc - kto może w takich sytuacjach dobrze spać?

Niezależnie od okoliczności zewnętrznych, które możemy zlikwidować ( wieczorem jadać mało i lekkie potrawy, sypiałnię uwolnić od tego bałaganu i przewietrzyć , wirczorem zrobić spacerek przed spaniem , zasłonić okna...)pozostaje nadal stres i niepokój - kraina snów staje się nieosiągalną.

Często, nerwowość i bezsenność , mimo ołowianego zmęczenia, są pierwszym objawem niedoboru magnezu . Szczególnie wtedy, gdy dodatowo masz skurcze w łydkach. Specjalne mieszanki ziołowe lub kombinacje zapachowe mogą ułatwić zasypianie i przesypianie nocy.
W czasach naszych babć używano krople kozłka , melisy lub herbatę " Dobry wieczór - i to z sukcesem, ponieważ zawarte substancje uspakajają nerwy i pozwalają szybko zapomnieć troski dnia codziennego. Do nich dochodzi chmiel , dziurawiec i passiflora . Wiedziałaby babcia wtedy, to by dołączyła do nich aminokwas tryptofan jako środek nasenny. I tak " zastąpiła" jego często szklanka ciepłego mleka z miodem , jeśli nie było problemów z płucami...

Kilka dobrych rad dla zasypiania i przespania nocy:

  • Jasno niebieski kolor w sypialni odpręża i ma działanie nasenne.
  • Cicha muzyka i ciepła kąpiel przed pójściem spać są bardzo skuteczne ( ale nie prysznic!) i
  • Czasami wystarczy jeśli ktoś ma dobrą książkę, która poprowadzi go na inne myśli ( kryminał, albo roman są wspaniałe!)