Sport podczas urlopu?

Sport podczas urlopu?

Uprawianie sportu podczas urlopu - to nie każdego sprawa! Jeśli nie zarezerwujesz już z domu aktywnego urlopu, tylko urlop na plaży lub podobny , nie będziesz uprawiać sportu. Przy tym nie jest rzadkością , że specjalnie w tym celu  się ostatnio męczyłeś, aby  dobrze wyglądać na plaży. Jakby tego nie było dosyć , kosztuje urlop dodatkowo energię , aby ponownie znaleźć własny rytm treningowy.

Często cieszy się ten wewnętrzny drań na urlop! Bezwładność jest na programie, lenistwo  i on może się tak cieszyć jak nigdy w ciągu reszty roku. Z powiedzonkiem " przecież mam urlop"  zostają zapomniane przyzwyczajenia odżywiania i trening  i my tylko wchłaniamy w siebie kalorie. Ale właśnie podczas urlopu może sport być tak przyjemnym . To czarodziejskie słowo nazywa się: różnorodność.

Rzadko kiedy jest trening podczas urlopu taki sam jak w domu . Przeważnie jest inaczej , bo nasza siłownia jest daleko , my nie mamy znanych dróg do biegania  i dlatego pojawiają się możliwości  dla nowych gatunków sportu , które też mają ich bodźce treningowe i motywację.

W zasadzie, to nie ma sensu, aby trenować dla urlopu. Tygodnie, a nawet miesiące potliwej pracy dla tylko paru tygodni  na plaży  - to nie jest zrównoważony stosunek. My musimy mieć inne cele , aby być sprawnym fizycznie  przez 12 miesięcy w roku i dlatego trenujemy.

Poprzez trening na urlopie  nie musimy ponownie  powracać do rytmu treningowego , co zawsze jest bardzo ciężkie. No i podczas urlopu nie musimy uprawiać sportu jak szaleńcy. W tym chodzi tylko o to , aby mięśnie zachować, odnowić i przeciwdziałać ich zanikowi. I kolacja smakuje o wiele lepiej jeśli  nie masz złego sumienia , bo już trochę potrenowałeś.

Ale co robić, jeśli nie ma możliwości  uprawiania sportu podczas urlopu, bo siłownia w hotelu jest zamnięta, albo zapomnieliśmy nasze buty w domu? I wtedy mamy możliwości. Ćwiczenia własnej masy ciała mogą być wykonywane w dowolnym miejscu, nawet w pokoju hotelowym. Oto kilka z nich:

  • Klatki piersiowa i bicepsy: pompki są klasykiem i to z dobrego powodu. Aby podnieść ich wydajność , można postawić nogi  na brzegu łóżka. Ciało powoli podnosić i opuszczać. Powtórki z 15 ćwiczeniami  i w międzyczasie przerwa z 120 sekundami.

  • Nogi: stanąć plecami do ściany  i tak daleko robić przysiad , aż kolana stoją w 90 stopniach. Plecy są płasko na ścianie. Tą pozycję utrzymać przez 60 sekund. Trzy razy powtórzyć i z przerwą 120 sekund.

  • Brzuch: położyć się z podparciem na łokciach i utrzymać pozycję przez 20 sekund . Zwrócić uwagę aby plecy były prosto . Jedna minuta przerwy i powtórka. .

  • Grzbiet: połóż się na brzuchu i podnieś wyprostoiwane ręce i nogi. Spuścić prawą nogę i lewe ramię bez dotykania podłogi. Ponownie podnieść i powtórzyć z drugą stroną. Powtórzyć ćwiczenie przez 20 sekund z 60 sekundami przerwy . Następnie trzykrotna  powtórka.

Ponadto, można efektowi pułapki kalorii podczas urlopu przeciwdziałać  z paroma zasadami i tym samym  zapobiegać podkładom tłuszczyku.

  • Słuchaj uczucia sytości : jesteś sytym, przestań jeść i tylko delektuj się spożytymi potrawami. 

  • Pij dużo: co najmniej dwa do trzech litrów dziennie, aby upewnić się, że bilans płynów w organizmie jest prawdziwy i  to zmniejsza uczucie głodu.

  • Unikaj wąglowodany :  szczególnie wieczorem  są pokarmy bogate w węglowodany  i cukier bardzo szkodliwe. Nie otrzymuje organizm energii z węglowodanów, sięga po zapasy  tłuszczu w ciągu nocy . Warzywa, ryby i chude mięso  są wieczorem najlepsze. Taże unikaj alkoholu , bo te napoje  są bardzo bogate w cukier.