Tak działają sole komórkowe

Sole komórkowe są  białymi tabletkami  cukru mlecznego , które należy ssać. W ten sposób docierają minerały poprzez śluzówki  do naszego organizmu  i nie muszą być najpierw przetrawione w jelitach . W organiźmie uwalniają one impuls , na który reaguje nasz organizm  i podejmuje korekturę w kierunku  wyzdrowienia. Objawy uboczne nie są znane!

Minerały są stosowane w Indiach i Egipcie już od tysięcy lat,  dla zachowania zdrowia. Te, zwane na ich wynalazcę dr Wilhelma Heinricha Schüssler (1821-1898), sole nie są tymi samymi jakie znajdują się w glinkach, minerałach zasadowych  i suplementach. Ich szczególną zaletą jest, że  one  są podniesione do potęgi  i to w D6 ( fosforan wapnia, chlorek potasu , fosforam potasu siarczan potasu , fosforan magnezu, chlorek sodu, fosforan sodu , siarczan sodu i siarczan wapnia) lub w D12 ( fluorek wapnia, fosforan żelaza, i krzemionka). Dr. Schüssler  wynalazł w sumie 12 soli komórkowych.

One nie nadają się  np. do dostarczenia organizmowi  300mg magnezu po bardzo obfitym w pot treningu , ponieważ są za "delikatne", poprzez podniesienie do potęgi. Dla zobrazowania: potęga D6  odpowiada  proporcji 1:1 miliona  ( lub  1 g minerałów  w 1000 kg cukru mlekowego). Przy pomocy tych " delikatnych" substancji  można poprawić " żywotność" komórek  i wnikać w system przekazywania informacji między komórkami.

Sole komórkowe  nie przyjmuje  się jak tabletki przeciw bólowi głowy  - tylko dla zwalczania objawów.  One są używane , aby wnikać w  "środowisko"  w organiźmie. Obce bakterie mogą np. być  szkodliwe dla ludzkego organozmu , jeśli  znajdą odpowiednie " środowisko" dla rozwoju. To może być z pomocą soli Dr.   Schüssler  poprzez gospodarkę mineralną , regulowane. 

Dr Schüssler to odkrył poprzez badanie prochów osób zmarłych. On odkrył powiązanie między brakiem minerałów a powodem zgonu. Na tej podstawie  leczył chorych, uważanych za  nieuleczalnych  i to z sulkcesem. Leczenie musiało być prowadzone przez wiele lat.

Terapia  Dr. Schüssler  wkracza  fundamentalnie w zakresy  życia , które w dzisiejszych czasach mają ogromne znaczenie dla medycyny holistycznej.

  • Rozwiązanie blokad
  • Poprawa przepływu informacji
  • Poprawa reakcji na leki homeopatyczne
  • Równowaga kwasowo-zasadowej, odkwaszanie
  • Ulepszenie układu odpornościowego
  • Metabolizm komórek, struktury komórkowe
  • Stan fizyczny, natura, poziom odczucia.

Sole są powszechnie  dzisiaj uznane , ale jak wszędzie znajdują się krytycy , szczególnie w zakresie medycyny konwencjonalnej. Aby umożliwić  eficjente leczenie  i poradę , konieczny jest doświadczony  w tym zakresie lekarz. Każdy człowiek jest inny - to co sę do jednego odnosi , nie musi pasować do drugiego i wymaga innych soli komórkowych.