Dzieci i kłamstwo o szpinaku

Od pokoleń sadza się dzieci w ich krzesełku, nieraz  z groźbami i zmusza do jadania szpinaku , który po tym znajdziesz wszędzie - na ubraniu, stole, ale nie w brzuszku dziecka. Co naprawdę zawiera szpinak i czy on pomaga , aby dzieci stały się silne , duże i zdrowe?

Kłamstwo o szpinaku. W roku 1890 obliczył szwajcarski fizjolog  zawartość żelaza w szpinaku  na około 35mg. W rzeczywistości odnosi się ta wartość do szpinaku suszonego. Ponieważ szpinak zawiera w 90% tylko wodę, wynosi ta wartość tylko 3,5mg na 100 gram świeżego szpinaku.To jest relatywnie nadal wysoka zawartość , ale prawdę powiedziawszy nie jest aż tak wysoka, żeby ją uznać  za niezwykłą. Szpinak jest nadal uważany za warzywo istotne dla rozwoju dziecka. 

Fakty o szpinaku. W rzeczywistości ma szpinak - przede wszystkim świeży, który u nas bardzo rzadko jest jadany - ponad średnie wartości zawartoiści żelaza, potasu, wapnia, magnezu. Roczne spożycie szpinaku na głowę wynosi w Niemczech  800 gram.

Wola dzieci. My chcemy,dla naszych dzieci tylko to co najlepsze, ale przykład szpinaku pokazuje, że niektóre nawyki odżywiania  powinny być poddane poradom specjalistów. Dzieci powinny wszystko spróbować , ale my powinniśmy też respektować , że one nie wszystko lubią. Kto próbuje codziennie przeciwstawiać sią woli dziecka , z czasem straci całkowicie zaufanie własnego dziecka.  

Alergie pokarmowe. Coraz więcej osób rozwija alergie na pewne produkty pokarmowe i dodatkowe składniki. Wysypki, kłopoty z trawieniem , bóle głowy to tylko parę przykładów jako następstwa tych alergii. Jeśli dziecko się broni przed spożywaniem pewnych pokarmów, możliwe jest , że to jest pierwszy objaw ewentualnej alergii pokarmowej. Nasz organizm rozwija strategię i  "mówi" mózgowi , że pokarmy, które dla nas nie są dobre i nam nie smakują nie powinniśmy spożywać.

Produkty mleczne.  Badania wykazały, że część populacji  cierpi na nietolerancję laktozy. To znaczy, że mleczne produkty nie mogą być trawione  i mogą prowadzić do bólu brzucha i biegunki. Organizm wydala składniki zawarte w produktach mlecznych  jako niewykorzystane.. Dzieci rozwijają instynktownie  wyczucie na pokarmy , które nie są dla nich dobre i te które są znakomite. Dlatego spróbuj obserwować Twoje dziecko , w jaki sposób ono reaguje na  pokarmy. Nic nie daje zmuszanie do picia mleka , jeśli ono jego nie możwe strawić.