Koniec z wymówkami! Sport to zdrowie

Koniec z wymówkami! Sport to zdrowie

Wymówek, aby nie uprawiać sportu mamy wiele. W tym artykule chcemy przedstawić Wam najpopularniejsze z nich.

Brak czasu

Brak czasu to chyba najpopularniejsza wymówka, żeby nie uprawiać sportu. Odpowiedź tylko szczerze: Ile czasu spędzasz dziennie przed telewizorem lub komputerem? 
Zastanów się: czy oglądanie telewizji oraz wykonywanie innej bezsensownej czynności jest ważniejsze od twojego zdrowia? Czy rzeczywiście trzeba spędzać godziny na siłowni, aby prowadzić aktywny tryb życia? Wystarczy ustawić sobie tak plan dnia, by znalazł się również czas na ćwiczenia. Ćwiczenia w domu to dobre rozwiązanie, jeśli nie masz czasu na wizytę w klubie fitness.

Pogoda

Dużo osób wymawia się również niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi pada deszcz, jest za zimno itd. Z wyjątkiem burz każda pogoda jest idealna! Ponadto istnieje dzisiaj wiele różnych alternatyw. Nie musisz przecież biegać na wolnym powietrzu, gdy pada deszcz. Możesz, zamiast tego iść na siłownię, na basen lub trenować w domu. Internet oferuje przecież tak wiele różnych filmików video z różnymi ćwiczeniami. Na rynku możesz znaleźć także bogaty wybór poradnikowych płyt DVD z ćwiczeniami do wykonania w domu.

Zmęczenie

Są również osoby, które tłumaczą się zmęczeniem. Podczas wysiłku organizm pracuje na zupełnie innych obrotach: zmienia się nasze tętno, produkujemy także więcej hormonów. Aktywność fizyczna sprawi, że zapomnimy o zmęczeniu!
Dostosuj godziny treningów według własnego uznania. Każda pora dnia na aktywność fizyczną jest dobra, a uprawianie sportu wczesną porą to idealny sposób na dobry początek dnia!

Sport to nuda

Oznacza to, że nie odkryłeś jeszcze odpowiedniego rodzaju sportu dla siebie. Jest tyle różnych form aktywności ruchowej i dyscyplin sportowych, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Odpowiedź sobie tylko na kilka pytań: Jaki rodzaj sportu Cię interesuje? Wolisz trenować w domy, czy na siłowni? Sam, czy w grupie? Zapytaj również przyjaciół, czy mają ochotę wybrać się z tobą do siłowni. Tutaj nie ma miejsca na nudę!

Dzieci

Dziecko stało się świetną wymówką. Sport to świetna zabawa oraz idealny sposób na rodzinne spędzanie czasu. Możesz również podczas pilnowania dzieci na placu zabawa wykonać kilka ćwiczeń rozciągających. Odprowadzaj dzieci do szkoły pieszo lub na rowerze, zamiast samochodem. Ruch to zdrowie, niezależnie od wieku.

Ja się do tego nie nadaję!

Od niektórych osób możemy usłyszeć: "Ja się do tego nie nadaję" są oni na najlepszej drodze do niezdrowej przyszłości. Nowe badania sugerują, że brak ruchu jest tak samo szkodliwy, jak palenie papierosów. Zacznij od małych kroczków - 5 minut gimnastyki dziennie to dobry początek. Po pewnym czasie zauważysz, że coraz lepiej się czujesz!