Zdrowie i uroda z zielkoną herbatą!

Zielona  herbata  (Camellia Sinensis) jest  nie tylko zdrowa jako napój  - ona zapewnia jako produkt pielęgnacji w kremach  wspaniałą cerę i jako dodatek w odżywkach  zdrowe i piękne włosy.  Zawarte w zielonej herbacie garbniki  mają działanie orzeźwiające i ujędrniające na skórę i pobudzające na włosy. Tym samym jest zielona herbata  tajną bronią urody. Japońskie badania wykazały , że zielona herbata  pomogła w 60 chorobach i w 20 miała działanie wyleczające.

Przynajmniej do niedawna, były osoby z nadwagą prawdziwą rzadkością w Azji , w porównaniu z Europą czy USA. Jednym z powodów  była zielona herbata , którą się w Azji, szczególnie po posiłku, mieszkańcy delektują. Ona redukuje wchłanianie cholesterolu  i tłuszczu , które  zostają wydalone z jelit bez ich użycia.

Tym samym zostaje zredukowane prawdopodobieństwo zawału serca lub innej choroby układu sercowo - naczyniowego. Zielona herbata ma działanie uspakajające i ochronne na naczynia krwionośne oraz obniżające ciśnienie krwi. Ponadto działa pozytywnie na mózg , jak i zapobiega zużyciu kości  oraz hamuje proces starzenia się, ma działanie antybakteryjne i kojące np. przy biegunce na florę bakteryjną jelit i wychwytuje złe " wolne rodniki".

To jest ta tajemnica zielonej herbaty, dlaczego ona działa tak pozytywnie na skórę. Ona zawiera subszancje  przeciwdziałające procesowi starzenia się skóry i  powstawaniu zmarszczek. Koniecznie trzeba wymienić tzw. polifenole i flawonoidy. One należą do grupy przeciwutleniaczy , które bardzo dbają o  unieszkodliwienie wolnych rodników. Komórki skóry mogą się rewitalizować i proces starzenia i powstawania zmarszczek zostaje spowolniony. Dla tego efektu działania można pić zieloną herbatę lub ją stosować w formie kremów i innych produktów pielęgnacyjnych . One wszystkie, pomagają w spowolnieniu procesu starzenia się. 

Także w zwalczaniu wyprysków i trądzika czyni zielona herbata prawdziwe cuda: zawarty w niej cynk  ma pozytywny wpływ na wygląd skóry  i zwalcza wypryski  oraz nieczystą skórę. Polifenole, jeden ze składników zielonej herbaty, mają działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i kojące oraz zwalczają  zanieczyszczenia skóry.  Aby stosować zieloną herbatę przeciw wypryskom i nieczystościom skóry można ją pić, albo używać zewnętrznie jako kremy, maseczki albo bardzo skoncentrowaną we fiolkach.

Także dla włosów cyni zielona herbata coś dobrego: kto codziennie pija zieloną herbatę może zapobiegać ich wypadaniu  i je zwalczać. Również jako szampony lub odżywki  staje się zielona herbata coraz popualrniejszą.